dom i ogród

Mała łazienka – jak ją urządzić?

Osoby mieszkające w blokach często nie mogą cieszyć się zbyt dużą łazienką. Często pojawia się zatem problem z jej urządzeniem. Błędem jest jednak myślenie, że małej łazienki nie da się zaaranżować tak, aby była funkcjonalna i estetyczna. Jak najbardziej można to zrobić. Pamiętać jednak trzeba o kilku istotnych zasadach. Jak zatem urządzić małą łazienkę?

Odpowiednie zastosowanie płytek

Jednym z elementów związanych z aranżacją łazienki jest wybór glazury. Przy małej łazience jest to szczególnie ważne. W tym przypadku unikać należy dużych i wyrazistych wzorów. Nie sprawdzą się także mocne desenie czy grube faktury. Odrzucić należy także ciemne kolory.

W przypadku małej łazienki zdecydowanie lepiej sprawdzą się jasne płytki z delikatnymi wzorami. Takie płytki mogą znacznie powiększyć optycznie łazienkę. Dobrze będzie także jeśli płytki ułożone będą tylko do pewnej wysokości. Dzięki temu płytki nie będą stanowi elementu dominującego. Każdy dobry sklep z wyposażeniem łazienek posiada szeroką ofertę płytek, zatem z pewnością się będzie problemu z wyborem.

Mała łazienka z wanną

Wiele osób twierdzi, że w małej łazience nie ma miejsca dla wanny. To nieprawda – oczywiście, że jest. Trzeba ją tylko umiejętnie wkomponować. Ważny jest także wybór odpowiedniej wanny. Niejeden Sklep z wyposażeniem łazienek oferuje wanny krótkie i głębokie, które idealnie nadają się do małych łazienek.

Dodatkowo w małej łazience dobrym pomysłem będzie zamontowanie parawanu nad wanną. Dzięki temu będzie można wziąć w niej prysznic bez ryzyka, że woda chlapać będzie po całej łazience. To z pewnością bardzo praktyczne rozwiązanie.

Łazienkowe dekoracje

W łazience, także w tej małej, nie może zabraknąć różnych dekoracji. Łazienka musi być bowiem nie tylko funkcjonalna, ale i estetyczna. Dobierając dekoracje do małej łazienki pamiętać trzeba, aby wszystkie stanowiły harmonijną całość. Istotne jest tu, aby zbytnio z dekoracjami nie przesadzić.

Lepiej jest postawić na dyskretne dekoracje, ale takie które idealnie komponować będą się z całym wyposażeniem łazienki. Ciekawym rozwiązaniem może być postawienie roślin w łazience. Nie muszą być to żywe rośliny, ale np. doniczki ze sztucznymi kwiatami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *