dom i ogród

Kuchnia otwarta na salon – warto?

W aranżacji wnętrz od dłuższego już czasu widać tendencje do otwierania przestrzeni. Najwyraźniej widać to w kuchniach, które otwieramy na salon lub jadalnie. Jakie są wady, a jakie zalety kuchni otwartej?

Powiększanie przestrzeni

Podstawowym celem otwarcia kuchni na salon jest optyczne powiększenie przestrzeni. Usuniecie ścian daje wrażenie, ze nasz salon zyskuje na przestronności. Kuchnia wydaje się dużo większa. W sytuacji, gdy kuchnia jest mała, wąska i często nie ma okna, jest to jedyna możliwość ratunku dla tak nieustawnej przestrzeni.

Meble na wymiar pomagają zagospodarować taka przestrzeń. Kuchnia na wymiar w Poznaniu, w której salon łączy się z kuchnią bufetem, blatem, czy wyspą sprawia wrażenie, że mamy duże, przestronne pomieszczenia.

Większa funkcjonalność

Usunięcie ściany między kuchnią a salonem pozwala na umieszczenie dużego, rodzinnego stołu, czy wyspy przy której będzie gromadzić się rodzina. Urządzenie kuchni na wymiar to szansa na przemyślane zagospodarowanie kuchni, co daje możliwość maksymalnego wykorzystania przestrzeni. Kuchnia na wymiar w Poznaniu idealnie dopasowana do potrzeb pozwoli zyskać niezbędne szafki oraz wykorzystać przestrzeń zgodnie z zapotrzebowaniem. Każda pani domu wie, że szafek w kuchni nigdy nie jest za dużo.

Razem raźniej

Kuchnia na wymiar w Poznaniu, gdzie bufet, czy wyspa łączą kuchnie z pokojem daje szanse na wspólne spędzanie czasu podczas wykonywania domowych obowiązków. Jest to szansa na udział w życiu rodzinnym, obserwowanie dzieci, czy rozmowę z przyjaciółmi.

Wszystko widać, wszystko czuć. Zapach, który unosi się w kuchni rozprzestrzenia się również na inne pomieszczenia. I to jest zasadnicza wada otwartych kuchni. W takiej kuchni również nic się nie ukryje. Po posiłku od razu trzeba posprzątać. Niespodziewana wizyta nie wypadnie dobrze, gdy goście zobaczą sterty brudnych naczyń w zlewie. Otwarta kuchnia zmusza do idealnego i natychmiastowego ogarnięcia kuchennego rozgardiaszu.

Mały człowiek, duże niebezpieczeństwo

Rodzice muszą pamiętać, że do większości wypadków domowych dochodzi właśnie w kuchni. Zamykana kuchnia jest jednym z dodatkowych zabezpieczeń przed dziećmi. Kuchnia, która jest otwarta zawsze będzie ciekawym miejscem eksploracji dla małych dzieci, które będą szukały okazji, jak zbadać nieznany teren.

Kuchnia otwarta na salon ma zarówno zalety jak i wady. Jest to jeden z pomysłów na aranżacje przestrzeni, nad którym warto się zastanowić. Kuchnia, która będzie pięknie i funkcjonalnie zaaranżowana może być wizytówką mieszkania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *