dom i ogród

Czym dezynfekuje się centra handlowe?

W sklepach i w galeriach handlowych przewija się zawsze dużo ludzi. Są to nie tylko klienci, ale także pracownicy. W takich miejscach bardzo ważne jest, aby zachować higienę i ścisły reżim sanitarny i to dla wspólnego dobra. Ze względu na system pracy nie jest to prosta sprawa. Dezynfekcję przeprowadzić należy szybko i skutecznie.

Jak dezynfekować centra handlowe?

Galerie i centra handlowe są obecnie dezynfekowane przez specjalistyczne firmy, które posiadają szeroki wybór różnego rodzaju robotów. Są one zaprogramowane tak, aby czyściły duże powierzchnie. Każdy z robotów wyposażony jest w specjalne lampy UV-C, które wirusy, bakterie i inne chorobotwórcze drobnoustroje. Metoda ta jest doskonała do dezynfekcji sklepów wielkopowierzchniowych.

Inne Środki dezynfekujące do centrów handlowych

Duże powierzchnie, takie jak centra handlowe i galerie, wymagają zastosowania specjalnych środków, aby klienci mogli bezpiecznie robić w nich zakupy.Preparaty do dezynfekcji dzielą się na te z chlorem i bezchlorowe. Chlorowe, jak sama nazwa wskazuje, zawierają chlor aktywny. Mają większą moc do zabijania bakterii i wirusów.Preparaty bezchlorowe posiadają w swym składzie czwartorzędowe środki amonowe. Wyróżniają się one niezastąpionymi właściwościami myjąco- dezynfekującymi. Zawdzięczają to połączeniu z różnymi środkami, które są czynne powierzchniowo.

Jak wybrać odpowiedni środek do dezynfekcji?

Aby dobrać odpowiedni rodzaj środków do dezynfekcji powinno wziąć się pod uwagę:
– substancje czynne danego preparatu, które będą ważne przy określaniu tolerancji materiałowej i szkodliwości dla obsługi
– spektrum działania
– czas, który jest wymagany do osiągnięcia celu, czyli dezynfekcji zwany czasem działania
– stężenie roztworu roboczegoBardzo ważne jest to, aby w przypadkach preparatów stężonych zastosować odpowiednie proporcje rozcieńczenia. Duża część preparatów do dezynfekcji i mycia dużych powierzchni występuje jako koncentrat i dlatego tak ważne jest przygotowanie roztworu, aby nie zaszkodził nikomu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *