Uroda i zdrowie

Zabieg mezoterapii osoczem

Mezoterapia osoczem to zabieg medycyny estetycznej, który staje się coraz bardziej popularny – i nic w tym dziwnego – ma bardzo wiele zalet, a i efekty są widoczne gołym okiem. Dodatkowo to jeden z najbezpieczniejszych zabiegów, więc z powodzeniem może zdecydować się na niego praktycznie każdy. Na czym polega i jakie są jego zalety?

Na czym polega zabieg mezoterapii osoczem?

Czynnikiem, który decyduje o tym, że nasza skóra jest jędrna, sprężysta i dobrze nawilżona, jest przede wszystkim kolagen. Niestety, wraz z wiekiem jego produkcja jest coraz słabsza, a z czasem skóra przestaje całkiem go wytwarzać, co obawia się widocznymi oznakami starzenia. Aby ten proces spowolnić i na jakiś czas zatrzymać, stosuje się zabiegi z preparatami, które mają wspomóc i zwiększyć produkcję kolagenu, a także zadziałać na różne inne sposoby.

Mezoterapia osoczem ma na celu zwiększenie produkcji kolagenu, regenerację tkanek, a także tworzenie nowych naczyń krwionośnych, co przyczynia się do skutecznego odmłodzenia wyglądu skóry. Dzieje się to dzięki zastosowaniu koncentratu płytek krwi z niewielką ilością osocza, które pozyskuje się z krwi pacjenta. Substancję aktywną podaje się głęboko w skórę, dzięki czemu może ona zadziałać jeszcze bardziej efektywnie.

Nieinwazyjna i bezpieczna metoda

Zabieg mezoterapii osoczem jest jednym z najskuteczniejszych, ale również najbezpieczniejszych – dzięki wykorzystaniu krwi pacjenta do zabiegu eliminuje się możliwość wystąpienia alergii czy nietolerancji, która może być bardzo groźna dla zdrowia. Dlatego też na mezoterapię może zdecydować się praktycznie każdy.

Tak więc regeneracja tkanek następuje w całkiem naturalny sposób – płytki krwi z osocza pobierane są z krwi pacjenta i wykazują wyjątkowe właściwości produktywne. Skóra regeneruje się w wyniku naturalnych, fizjologicznych procesów i nie przynosi niepożądanych efektów ubocznych.

Efekty mezoterapii osoczem

Mezoterapia osoczem stosowana jest zarówno na skórę twarzy, szyi, dekoltu, jak i rąk oraz skóry głowy. W jej wyniku skóra staje się jędrniejsza, nawilżona, pozbawiona przebarwień i zdecydowanie młodsza.

Zastosowanie mezoterapii na skórę głowy skutecznie zatrzymuje procesy łysienia, wpływa na poprawę kondycji włosa, jego wzrost oraz gęstość.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Elektronika.mcc.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *