zdrowie

Prywatny dom opieki dla seniora. Wybór i koszty

Polacy coraz częściej korzystają z usług domów opieki. Zmienia się też to, jak je pojmujemy. W wielu sytuacjach zapewnienie bliskiej osobie miejsca w takiej placówce staje się najlepszym rozwiązaniem. Czym warto kierować się przy wyborze dobrego domu seniora?

Domy seniora – placówki państwowe i prywatne

Placówki opiekuńcze, w tym domy seniora w Warszawie i w okolicach, można podzielić na dwie kategorie: państwowe, na przykład Domy Pomocy Społecznej (DPS) oraz Zakłady Opiekuńczo-Lecznicze (ZOL), a także prywatne.

Szacuje się, że w Polsce działa ponad 200 prywatnych placówek oferujących usługi opiekuńcze dla seniorów. Osobom chcącym wybrać dobry dom seniora Warszawa może zaproponować kilkanaście punktów, a w okolicy znajduje się jeszcze więcej tego typu zakładów.

Prywatny dom opieki – wolne miejsca od ręki

Chociaż koszty pobytu seniora w państwowych zakładach są niższe, to jednak dostanie się do nich nie jest proste. Osobom chcącym skorzystać z usług oferowanych przez państwowy dom seniora Warszawa każe czekać nawet kilka lat, a w innych miastach czas oczekiwania wcale nie jest krótszy.

Poszukującym placówek jak domy opieki Warszawa i okolice oferują jednak wiele prywatnych punktów, w których czas oczekiwania na wolne miejsca jest znacznie krótszy. Często można skorzystać z ich pomocy nawet z dnia na dzień.

Dobry dom seniora – ważna jakość opieki i dostęp do specjalistów

Poza lokalizacją i standardem warto zwrócić szczególną uwagę na zakres usług świadczonych przez domy opieki warszawa i okolice to jedne z najlepszych placówek, gdy chodzi o wsparcie dla pacjentów.

Czy pielęgniarki sprawują opiekę nad pacjentami przez całą dobę? Jak często w placówce obecni są lekarze? Czy chory może liczyć na wsparcie rehabilitanta, terapeuty, psychologa? Warto sprawdzić odpowiedzi na te pytania.

W profesjonalnej placówce jak dom opieki Alzheimer pacjenta nie jest problemem. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku innych poważnych schorzeń – choroba Parkinsona, niepełnosprawności.

Pobyt w prywatnym domu opieki – cena

Miesięczne koszty rozpoczynają się już od około 2,6 tysiąca złotych. Gdy chodzi o pobyt w zakładzie jak prywatny dom opieki Alzheimer i inne wymagające choroby mogą podwyższać opłatę.

Dokładny cennik klienci otrzymują podczas wizyty w placówce – można wtedy zobaczyć na żywo, czy stanowi ona wygodne, bezpieczne miejsce pobytu dla seniora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *