moda

Bezpieczny lakier do paznokci – na co uważać w składzie lakierów?

Zdrowe lakiery do paznokci cechują się dobrymi składami. To składniki dotykają naszej płytki paznokcia i decydują o tym, czy będzie ona zniszczona, czy wzbogacona o witaminy czy minerały. Bezpieczny lakier do paznokci – co ma, a czego nie ma w składzie? Jak sprawić, by nasza płytka rosła szybciej i była zdecydowanie silniejsza?

Bezpieczny lakier do paznokci – 100% natury?

Skład lakieru do paznokci nie może być w 100% naturalny, to nie jest możliwe. Kosmetyk ten musi zaschnąć i trzymać się na paznokciu – nie ma przecież roślin, które miałyby takie właściwości! Nawet najbardziej bezpieczne lakiery do paznokci będą mieć składniki chemiczne, stworzone przez człowieka. Podobnie jest przecież ze specyfikami, których używamy do higieny czy do prania!

Składniki, których należy unikać

Składniki, których nie mają bezpieczne lakiery do paznokci nazywają się plastyfikatory. Są to parabeny, ksylen czy pochodne formaldehydu. To te substancje mogą wnikać w naszą płytkę i powodować jej powolne niszczenie.

Nie zobaczymy negatywnych skutków używania lakieru już po tygodniu od aplikacji. Potrzeba miesięcy nieustannego malowania paznokci niezdrowym lakierem, by zobaczyć, jak płytka się rozdwaja i jest słabsza. Tak samo w drugą stronę – pozytywne skutki bezpiecznych, zdrowych lakierów do paznokci pokażą się po wielu miesiącach używania, a nie po dwóch tygodniach od pierwszego użycia.

Dodatki – witaminy, minerały

Skład możemy sprawdzić pod kątem dodatków witamin czy minerałów. Niektóre zdrowe lakiery do paznokci zawierają dodatek wapnia czy witamin A, D, E. Przykładem metody, która wzbogaci płytkę paznokcia w te składniki, jest manicure tytanowy.

Warto też zainwestować w zmywacz bez acetonu (jeśli zmywamy zwykły lakier, na ten hybrydowy, niestety, nie zadziała) oraz w serum i odżywkę do paznokci. Ich regularne stosowanie przyspieszy regenerację płytki i wspomoże zdrowe lakiery. Istotna też jest zdrowa dieta, bogata w warzywa i owoce, a uboższa w produkty przetworzone i alkohol. Sprawi ona, że paznokcie (i włosy, co jest niewątpliwą zaletą) będą rosnąć szybciej, silniejsze – a tego przecież chcemy. Zdrowy lakier, odżywka i dobra dieta to najsilniejsze połączenie, aby nasze paznokcie były mocne i zadbane!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *