zdrowie

Jaki dom opieki dla bliskiego z chorobą Alzheimera?

Choroba Alzheimera zdiagnozowana u bliskiej osoby to spore wyzwanie dla całej rodziny. Cierpiący na zaniki pamięci, zagubiony senior będzie potrzebował ogromnego wsparcia. Często trudno udzielić go w obrębie najbliższych, chory z alzheimerem wymaga bowiem całodobowej opieki. Dobrym rozwiązaniem może być wtedy dobry, profesjonalny dom opieki.

Dom opieki Alzheimer – dlaczego to czasem najlepsze rozwiązanie?

Choroba Alzheimera to jedno z najczęściej występujących u osób starszych schorzeń neurodegeneracyjnych prowadzących stopniowo do coraz większego otępienia. Chorzy na Alzheimera cierpią na utraty pamięci krótkotrwałej i długotrwałej, przez co mogą stanowić zagrożenie dla siebie i innych. Może się zdarzyć, że nie rozpoznają członka rodziny, biorąc go np. za włamywacza czy że nie będą wiedzieli, gdzie się znajdują i dostaną napadu paniki.Osoba chora na alzheimera nie powinna pozostawać sama w domu, bez opieki kogoś bliskiego. To często bywa niemożliwe do zorganizowania – bliscy seniora muszą chodzić do pracy, opiekować się dziećmi, wyjeżdżać służbowo. Alternatywą dla pozostawienia osoby starszej, chorej samej, co naraziłoby ją na niebezpieczeństwo, jest specjalistyczny dom opieki dla osób z alzheimerem.

Gdzie znaleźć dom opieki mazowieckie?

Dom seniora, gdzie osoba chora na alzheimera będzie pod całodobową opieką wykwalifikowanych lekarzy i pielęgniarek, to rozwiązanie, które zapewni bezpieczeństwo i komfort w trudnej sytuacji. Senior będzie miał fachowe wsparcie, otrzyma pomoc psychologa, będzie miał towarzystwo innych osób. W każdej chwili będą mogli odwiedzić go członkowie rodziny, a w razie urlopu czy świąt senior będzie mógł pojechać z nimi do domu. Jeśli chodzi o dom opieki mazowieckie dysponuje wieloma specjalistycznymi placówkami dla seniorów z alzheimerem. Ośrodki działają głównie w Warszawie, ale placówki opieki dziennej i całodobowej można znaleźć także w innych miastach na Mazowszu. Dobrze jest sprawdzić opinie o nich w sieci, a najlepiej – poprosić o polecenie znajomych.

Na co zwrócić uwagę, wybierając dom seniora Warszawa?

Kiedy chodzi o dom opieki Alzheimer, bardzo ważne jest, aby placówka była dostosowana do specyficznych potrzeb osoby zmagającej się z postępującym otępieniem umysłu. Konieczne jest wsparcie medyczne ze strony lekarzy i pielęgniarek, chory musi mieć całodobową, pełną opiekę, żeby był bezpieczny. Warto sprawdzić standard wyposażenia placówki, standard opieki, wykształcenie i kwalifikacje personelu. Plusem placówki będą organizowane dla seniorów warsztaty i spotkania, zatrudniony na miejscu psycholog. Dom seniora warszawa powinien też znajdować się możliwie blisko miejsca zamieszkania rodziny, by ta mogła jak najczęściej odwiedzać seniora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *