zdrowie

Jaka powinna być odpowiednia odzież medyczna?

Służby medyczne często pracują z drobnoustrojami, wykonują wielogodzinne operacje, mają kontakt z nieczystościami i płynami ustrojowymi pacjenta podczas pracy. Dlatego strój medyczny pełni bardzo ważną rolę w pracy lekarza. Współczesne uniformy nie mają nic wspólnego z bezkształtnymi fartuchami, są to dobrze dopasowane, przewiewne i kolorowe stroje. Jak wybrać odpowiednią odzież medyczną?

Wysoka jakość i dobry materiał – najważniejsze cechy uniformu

Odzież medyczna musi być wysokiej jakości. Stroje medyczne są noszone przez wiele godzin, stąd powinny być one uszyte z tkanin wysokiego gatunku. Najlepiej sprawdzą się tu materiały przewiewne, wytrzymałe i plamoodporne. Chirurg spędza wiele godzin wykonując skomplikowane operacje, dlatego fartuch chirurga powinien być wykonany z oddychającej bawełny z dodatkiem poliestru. Uniformy wykonane z niskiej jakości tkaniny nie sprawdzą się podczas wymagającej pracy lekarza.

Dobrze dopasowany strój medyczny zapewnia komfort pracy

Strój medyczny powinien przede wszystkim dobrze leżeć. Dlatego przed zakupem warto poznać swoje dokładne wymiary i dobrać uniform do sylwetki. Praca w służbie zdrowia wymaga szybkich działań. Dlatego dobrze dobrane stroje medyczne zapewnią komfort i wygodę. Zbyt ciasny uniform, na przykład fartuch chirurga, będzie krępował ruchy i utrudniał pracę. Warto pamiętać, że odzież medyczna, tak jak każda odzież, kryje niedoskonałości i podkreśla atuty sylwetki. Za luźny, bezkształtny fartuch sprawi, że lekarz nie będzie wyglądał korzystnie. Klasyczny fartuch czy bluza medyczna i spodnie? Warto dokonać takiego wyboru, który zapewni największy komfort.

Kolor i krój – warto mieć swój styl

Wielu pacjentów zwraca uwagę na wygląd lekarza. Schludny, dobrze dopasowany fartuch wzbudzi szacunek. Dlatego warto postawić na stylowy i dobrze dopasowany strój, w przypadku pań na przykład na taliowany fartuch lub delikatny dekolt. Biel, kojarzona ze służbą zdrowia, nie jest już popularna. W modzie są wyraziste kolory jak błękit czy czerwień. Lekarze dziecięcy wybierają bluzy medyczne w misie lub jednorożce, żeby oswoić lęk najmłodszych pacjentów. Wielu medyków stawia na swój styl i wybiera uniformy według własnych upodobań, co czyni ich wizerunek profesjonalnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *