zdrowie

Leczenie grzybicy paznokcie – zastosowanie lasera

Leczenie grzybicy paznokci może być czasochłonnym procesem, dlatego trzeba zachować cierpliwość. Warto jednak wiedzieć, że coraz częściej stosowane są nowoczesne metody. Mowa tutaj m.in. o terapii laserowej, która skuteczna zwalcza grzybicę paznokci.

Grzybica paznokci

W Polsce pojawia się coraz więcej gabinetów medycyny estetycznej, gdzie oferowane jest laserowe leczenie grzybicy paznokci. Stosowane są innowacyjne urządzenia oferujące skuteczne i bezinwazyjne rozwiązanie dla osób z takowym problemem.

Podstawowym celem terapii laserowej jest wyeliminowanie patogennych grzybów, które odpowiedzialne są za grzybicę paznokci. Laser emituje skoncentrowane światło o właściwej długości fali, które penetruje paznokieć, przez co likwiduje grzyby. Jednocześnie zminimalizowany jest też szkodliwy wpływ na zdrową tkankę.

Lasery do leczenia grzybicy paznokci

Od kilku lat coraz powszechniej stosowane są lasery do leczenia grzybicy paznokci. To bardzo skuteczne urządzenia, które pomagają w wyeliminowaniu tej przykrej dolegliwości.

Warto wiedzieć o tym, że taka terapia jest nieinwazyjna i bezbolesna. Oznacza to w skrócie, że nie wymaga znieczulenia ani chirurgicznego usunięcia paznokcia.

Laserowe leczenie grzybicy

Zaletą laserowego leczenia grzybicy paznokci jest nie tylko skuteczność tego zabiegu, ale też komfort. Okazuje się, że pacjent odczuwa tylko delikatne ciepło lub mrowienie podczas trwania zabiegu. Co więcej, laserowe leczenie grzybicy paznokci jest skierowane bezpośrednio na zainfekowaną tkankę. Minimalizuje to ryzyko wystąpienia działań niepożądanych i ogranicza konieczność przyjmowania doustnych leków przeciwgrzybiczych, które mogą mieć działania uboczne.

Warto też zauważyć, że terapia laserowa jest też skuteczna w przypadku pacjentów odpornych na tradycyjne metody leczenia grzybicy paznokci. Laser penetruje głęboko do płytki paznokcia, dzięki czemu niszczone są grzyby nawet w trudno dostępnych miejscach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *