dom i ogród

Jaka wykładzina nadaje się na schody?

Jednym ze sposobów szybkiego i taniego wykończenia schodów jest wykładzina. Położenie wykładziny pozwoli też nadać schodom nowego wyglądu, a jednocześnie je wyciszyć. Jak właściwie dobrać wykładzinę na schody, aby najlepiej spełniała swoje zadanie?

Zalety wykładziny na schodach

Schody pokryte wykładziną to bardzo dobre rozwiązanie. Dobrze dobrana nadaje pomieszczeniom nowego, eleganckiego wyglądu. Duża oferta przeróżnych wykładzin, różniących się nie tylko kolorem i wzornictwem, ale i materiałem, z którego jest wykonana, umożliwia dobre dopasowanie do potrzeb oraz wystroju pomieszczeń. O różnorodności wykładzin można się przekonać przeglądając np. stronę https://www.wykladziny-warszawa.pl/wykladziny-na-schody.Kolejną zaletą wykładziny jest wyciszenie. Nawet drewniane chodaki będą prawie niesłyszalne na pokrytych wykładziną schodach. Zwiększa się też bezpieczeństwo, bo upadek jest amortyzowany.

Właściwy dobór wykładziny

Dobór wykładziny w dużej mierze zależy od natężenia ruchu na schodach. W miejscach, gdzie ruch jest duży, np. w obiektach użyteczności publicznej, należy stosować wykładziny o wysokiej odporności na ścieranie. Z kolei w mieszkaniu lepiej sprawdzą się miękkie wykładziny dywanowe, które nadadzą przytulności i lepiej wyciszą. Pod uwagę trzeba też wziąć materiał, z którego są wykonane. Gama materiałów jest szeroka, można wybierać wykładziny z materiałów naturalnych np. wełny czy bambusa, jak i z tworzyw sztucznych, np. wiskozy czy poliamidu.

Lepiej montować samodzielnie czy zlecić firmie?

Samodzielne montowanie wykładziny na schodach jest na pewno tanie. Jednak ta czynność wcale nie jest prosta, a źle położona wykładzina może być nie tylko niewygodna przy chodzeniu, ale także przyczynić się np. do upadku ze schodów.Dlatego najlepszym wyjściem jest zlecenie położenia wykładziny na schody specjalistycznej firmy. Dysponują oni odpowiednim sprzętem i doświadczeniem, co sprawia, że prace przebiegają bardzo sprawnie i szybko. Poza tym można zawsze liczyć na doradztwo w wyborze odpowiedniego rodzaju wykładziny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *