zdrowie

Kiedy i z czym wybrać się do psychologa?

W naszym kraju coraz bardziej popularne stają się specjaliści, którzy w szerokim rozumieniu tego słowa dbają komfort psychiczny człowieka i jego zdrowie emocjonalne. Konsultacja u psychologa psychiatry to coś, na co decyduje się coraz więcej osób, które chcą zadbać o swoje emocje. Kiedy psycholog Gliwice będzie dla nas pomocny? Ile kosztuje pierwsza wizyta? Poniżej garść odpowiedzi.

Psycholog Gliwice

Do psychologa możemy wybrać się wtedy, gdy zaczynamy odczuwać jakiś dyskomfort w twoim codziennym funkcjonowaniu. Może to dotyczyć na przykład pogorszenie relacji z bliskimi, dziećmi, problemami z pojawiającym się lękiem, który paraliżuje nazw różnych sytuacjach. to również specjalista, który zajmie się naszymi dziećmi. Do psychologa można zatem wybrać się po to, by zrobić diagnozą swojej pociechy. można umówić się w ramach NFZ, do poradni zdrowia psychicznego. Można też wybrać się prywatnie. Wtedy za pierwszą konsultację zapłaci się około 120 zł, chociaż oczywiście wszystko uzależnione jest od miasta oraz zakresu usług.

Czym kierować się podczas wybierania psychologa?

Z wybranym przez siebie psychologiem, u kórego będziemy konsultować swoje trudności, musimy po prostu złapać dobry kontakt. To niezwykle istotne. Dlatego też warto szukać tak długo, aż znajdzie się osoba, z którą będziemy się zwyczajnie dobrze czuli. Jest to szczególnie ważne wtedy, gdy decydujemy się na dłuższą psychoterapią. W przypadku pojedynczej diagnozy nie ma to aż tak dużego znaczenie. Warto wyjaśnić, że nie każdy psycholog może prowadzić psychoterapia. Do tej ostatniej uprawnieni są ludzie, którzy ukończą dodatkowe studia z psychoterapii lub są w ich trakcie. warto zapytać psychoterapeutę o to, że posiada takie studia, a także w jakim paradygmacie pracuje. Jest to ważne dlatego, że niektóre zaburzenia psychiczne leczy się konkretnymi metodami pracy terapeutycznej. Dzięki temu pacjent szybciej zauważa poprawę i dochodzi do lepszego funkcjonowania.

W jakich sprawach wybrać się do psychologa?

Do psychologa można wybrać się po to, aby usprawnić swoje życie w różnych obszarach. Jeżeli przykładowo często kłócimy się w małżeństwie, mamy problemy w relacjach z dziećmi, albo nie wierzymy w siebie, rozmowa z psychologiem może wnieść wiele dobrego. Najprawdopodobniej nie skończy się na jednym spotkaniu, jednak jest to już pewien początek. Z psychologiem często pracują również osoby, które na przykład mają problemy onkologiczne, zdrowotne, walczą z nadwagą. Wtedy konsultacje mogą być bardzo wspierające w dochodzeniu do dobrego stanu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *