Uroda i zdrowie

Skuteczne leczenie łysienia

Warto podkreślić, że leczenie łysienia jest procesem długotrwałym i wymaga cierpliwości oraz regularnego stosowania właściwych metod terapeutycznych. Warto też skorzystać z usług klinik medycyny estetycznej. W Katowicach jest ich wiele.

Leczenie łysienia Katowice

Okazuje się, że niektóre środki farmaceutyczne, na przykład cytostatyki, mogą ingerować w proces podziału komórek w mieszku włosowym. Przez to zatrzymuje się wzrost włosów i niekiedy pojawia się też ich wypadanie. Taki efekt mogą też powodować niektóre środki stosowane w narkozie.

Warto zaznaczyć, że utrata włosów bywa jednym z lepiej widocznych objawów pewnych schorzeń. Mowa tutaj na przykład o problemach z tarczycą. Do tego dolicza się też anemię oraz zaburzenia hormonalne czy choroby skóry głowy. W niektórych przypadkach mowa tutaj też o następstwie infekcji zakaźnej, która przebiega z wysoką gorączką.

Powody wypadania włosów

Jak się okazuje, gorączka zaburza pracę mieszków włosowych. Efektem tego jest przejściowe łysienie. Warto zaznaczyć, że charakterystyczne jest przede wszystkim to, że utrata włosów następuje po 2-3 miesiącach od wyleczenia.

Nie każda osoba wie o tym, że metoda leczenia łysienia w każdym przypadku powinna być dobrana na podstawie wywiadu oraz wyników badań. W niektórych przypadkach wystarczy tylko zmiana diety oraz jej wsparcie w postaci suplementacji.

Warto zauważyć, że w preparatach wspomagających wzrost włosów znajdują się liczne witaminy z grupy B. Do tego dolicza się też cynk, żelazo oraz aminokwasy.

Łysienie

W przypadku, kiedy wypadanie włosów związane jest z przyjmowaniem leków, razem ze specjalistą prowadzącym leczenie trzeba rozważyć zmianę leków na takie, które tego nie powodują.

Eksperci wskazują na to, że miejscowo w skórę głowy najlepiej wcierać ampułki oraz preparaty, które wzmacniają mieszki włosowe. Często stosowanym lekiem jest minoksydyl. Stymuluje on wzrost włosów. Taki preparat w wyższym stężeniu musi być przepisany przez lekarza. W niższym można zakupić go bez recepty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *