Uroda i zdrowie

Co warto wiedzieć o peelingu medycznym?

Medycyna estetyczna cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród kobiet i ludzi młodych, coraz więcej Polaków choć raz miała okazję poddać się zabiegowi medycyny estetycznej. Coraz bardziej zwracamy uwagę na swój wygląd i stan swojej cery, dlatego też zabiegi takie jak na przykład peeling medyczny cieszą się coraz większym zainteresowaniem pacjentów. Warto dowiedzieć się więcej na ich temat.

Peeling medyczny w Warszawie – co warto wiedzieć na ten temat?

Peeling medyczny w Warszawie wykonuje się wykorzystując popularne substancje chemiczne, które mają działanie złuszczające. Takie działanie mają kwasy, na przykład kwas masłowy, czy retinowy. W peelingu medycznym wykorzystuje się także kwasy owocowe, czyli na przykład kwasy AHA – alfa-hydroksylowe. Oprócz tego zastosowanie znajdują kwasy BHA, czyli znane kwasy beta-hydroksylowe, na przykład kwas salicylowy. Stymulują one skórę do procesów regeneracji oraz sprawiają, że wygląda ona na gładką i odprężoną. Każdy gabinet medycyny estetycznej używa sprawdzonych i profesjonalnych substancji do wykonywania peelingów medycznych.

Komu rekomendowany jest peeling medyczny w Warszawie?

Takie zabieg medycyny estetycznej wskazany jest w każdym wieku, ponieważ działa na skórę wielokierunkowo. Co więcej, zalecany on jest nie tylko kobietom. Osoby w każdym wieku i każdej płci mogą skorzystać z dobrodziejstw tego zabiegu medycyny estetycznej. Jest on szczególnie wskazany, gdy chcemy poprawić wygląd i działać profilaktycznie w odniesieniu do procesów starzenia się i powstawania na naszej skórze zmarszczek. Innym wskazaniem jest leczenie trądziku oraz próby leczenia suchej i zrogowaciałej skóry. Peeling medyczny może także pomóc w leczeniu rozstępów i cellulitu. Problematyczne dla wielu osób, rozszerzone pory i blizny potrądzikowe, które są dużym defektem kosmetycznym również stanowią wskazanie do wykonania peelingu medycznego.

Peeling medyczny – inne, równie ważne informacje, które warto poznać.

Peeling medyczny najczęściej wykonuje się na twarzy, jednak warto mieć świadomość, że można go wykonywać w obrębie całego ciała. Aby dobrać odpowiednią substancję do wykonania tego zabiegu, to warto najpierw zbadać dokładnie skórę oraz przeprowadzić wywiad dotyczący alergii i uczuleń na określone substancje chemiczne. Peeling działa nie tylko na najbardziej powierzchniową warstwę skóry, ale jego efekty oddziałują także na głębsze warstwy skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *