Najlepszy druk reklamowy
moda

Najlepszy druk reklamowy

Nadruki sublimacyjne to druk, podczas którego barwniki wchodzą w strukturę danej tkaniny. Tkanina taka co prawda musi mieć włókna poliestrowe, jednak tego rodzaju druk na tkaninach jest trwały i mocno wyrazisty.

DRUK SUBLIMACYJNY

Sama technika druku sublimacyjnego jest bardzo prosta, polega ona na cyfrowym wydruku, który następnie jest wprasowywany w tkaninę. Zasady druku są bardzo proste. Główne aspekty takiego druku to czas, temperatura i docisk. Wykorzystuje się tutaj naturalne barwniki, które wchodzą w strukturę tkaniny, dlatego też nazywa się ten rodzaj druku, drukiem ekologicznym i przyjaznym dla środowiska.

ZALETY SUBLIMACJI

Nadruki sublimacyjne, najczęściej są stosowane w reklamie. Metoda sublimacji daje druk bardzo wyrazisty, trwały, niedrogi, taki, który łatwo się nie ściera, nie spiera i jest bardzo intensywny. W reklamie jest to bardzo istotne, dlatego wiele reklamowych koszulek jest nadrukowanych treścią reklamową, metodą druku sublimacyjnego. Druk na tkaninach, zrobiony metodą sublimacji, jest bardzo bogaty kolorystycznie.
Nadruki sublimacyjne wykonuje się bardzo szybko, prosto i bezproblemowo.

POTRZEBNY SPRZĘT DO DRUKU SUBLIMACYJNEGO

Drukarnia sublimacyjna to miejsce, gdzie na ogół drukuje się metodą sublimacji. Sprzęt potrzebny do wykonania tej czynności to tylko odpowiednia drukarka atramentowa i termoprasa. Najczęściej w drukarni sublimacyjnej do drukarek dołączone jest jeszcze odpowiednie oprogramowanie korygujące kolory.
Drukarki mogą drukować wielkie obrazy oraz zadrukowywać całe ubrania. Niejedna drukarnia sublimacyjna, może więc pochwalić się posiadaniem dużych drukarek i dużych termopras.

JAK DRUKUJE SIĘ SUBLIMACYJNIE ?

Najpierw dobrze jest przygotować odpowiednią grafikę i wydrukować ją na papierze. Rozgrzać termoprasę na 180 – 200 stopni Celsjusza i nastawić ją na czas około 50-60 sekund. Na spodniej części termoprasy dobrze jest ułożyć folię teflonową.
Na termoprasie, przednią częścią do góry, należy położyć koszulkę, przedtem wygładzając wszelkie fałdki i zagniecenia. Wzór z kolei położyć na koszulce, przednią stroną do dołu. Drugą część folii teflonowej położyć na górę. Następnie prasujemy przez około 50-60 sekund, używając średniej siły docisku. Po upłynięciu określonego czasu, należy szybko zdjąć koszulkę z wzorem i poczekać aż wystygnie.
Druk sublimacyjny na koszulce powstaje szybko i jest przez długi czas czytelny i bardzo wyrazisty.

Tkanina zadrukowana drukiem sublimacyjnym zmienia swój koloryt i zaczyna posiadać na sobie określoną grafikę, ale w dotyku nie zmienia swojej struktury. Jest tak samo miękka, jak przed dokonaniem druku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *