Kultura

Zespół Łzy – skład i historia

Kiedy w 2001 r. pojawiło się nagranie piosenki „Agnieszka” cała Polska była zainteresowana odkryciem muzycznym, jakim okazał się zespół Łzy. Co ciekawe, na początku, gdy cały kraj śpiewał „było ciepłe lato…” żadna stacja radiowa nie puszczała nagrań Łez. Medialna sława przyszła później i trwa do dziś.

Łzy skład zespołu

Łzy to polski zespół muzyczny, grający muzykę z pogranicza popu i rocka, założony przez Adama Konkola. Skład zespołu Łzy wielokrotnie ulegał zmianom. Początkowo z zespołem związana była Ania Wyszkoni i to jej głos kojarzymy najlepiej. W 2010 r. Wyszkoni zdecydowała się na solową karierę. W tym czasie Łzy skład zyskał nową piosenkarkę – Sarę Chmiel. Ona także długo nie zagrzała miejsca w zespole i od 2021 r. jej miejsce zajęła młodsza koleżanka – Paulina Titkin. W tym samym roku z zespołu odszedł jego założyciel – Adam Konkol.

Obok wspominanej wokalistki w obecnym składzie zespołu są jeszcze dwaj gitarzyści – Daniel Arendarski i Rafał Trzaskalik i basista – Arek Dzierżawa. Skład zespołu zamyka odpowiedzialny za instrumenty klawiszowe Adrian Wieczorek i perkusista – Dawid Krzykała.

Krótka historia zespołu Łzy – to już 25 lat

Kiedy znamy już Łzy skład warto prześledzić historię zespołu Łzy. Zespół mimo częstych zmian personalnych jest na scenie już od ponad 25 lat. Śmiało można więc powiedzieć, że już drugie pokolenie zaczyna wychowywać się na „Narcyzie” i „Agnieszce”.

Jak to wszystko się zaczęło? Można powiedzieć, że od wydania albumu „W związku z samotnością”, co miało miejsce w 2001 roku. Od tego momentu aż do dzisiaj doczekaliśmy się dziewięciu płyt, z czego aż trzy zyskały miano platynowych. Były to wspominana „W związku z samotnością” a także „Nie czekaj na jutro” i „The Best Of 1996-2006”.

Tygodnik „Wprost” okrzyknął zespół Łzy drugim najpopularniejszym zespołem muzyki popularnej w naszym kraju. Przez 25 lat Łzy zyskały całą rzeszę wiernych fanów, którzy, niezależnie od roszad w składzie zespołu pozostają wierni jego muzyce. I to właśnie pełne sale koncertowe i stadiony są największym dowodem świadczącym o sukcesie Łez!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *