Kulinaria

Kiedy warto skorzystać z pomocy dietetyka?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak sobie szkodzi, jedząc np. fast food. Podwyższony zły cholesterol, cukrzyca, problemy z sercem, z krążeniem, a to tylko niektóre przykłady problemów wynikających z niewłaściwego sposobu odżywiania się. Dietetyk Bydgoszcz pomoże dopasować dietę w taki sposób, by jedzenie było zarazem i smaczne, i zdrowe.

Gdy problemem jest nadwaga

Dietetyk umie znaleźć przyczynę przybierania na wadze lub problem, który sprawia, że pomimo wprowadzonych zmian, waga nie spada. Potrafi przeanalizować styl życia osoby zmagającej się z nadwagą, by dojść do tego, w czym tak naprawdę tkwi kłopot.

Korzystając z pomocy dietetyka Bydgoszcz, można pozbyć się problemów z nadwagą tak, by życie nie stało się przez to mierzeniem kalorii. By nie trzeba było co chwilę patrzeć na zegarek, czy już nie pora zjeść kolejny posiłek.

Gdy problemem jest chwiejna waga

Są też tacy, którzy nie potrafią zachować stałej masy ciała. Zimą na przykład zdarza im się przytyć blisko dziesięć kilogramów, a później przez całą wiosnę męczą się, by na lato znów zachwycać formą i wyglądem.

Na dłuższą metę jest to niezwykle męczące, a także źle wpływa na relacje z ludźmi, którzy jakby schodzą na drugi plan. Z pomocą dietetyka Bydgoszcz, można poradzić sobie z takim kłopotem. Dietetyk wyjaśni, na czym polega problem, a także co sprawić, by zimą aż tak bardzo nie przytyć lub w ogóle nie przybrać na wadze.

Gdy problemem są zaburzenia odżywiania

Dietetyk Bydgoszcz musi być nieraz jak lekarz psycholog i dietetyk w jednym. Szczególnie wtedy, gdy ktoś zmaga się z zaburzeniami odżywiania. Bulimia, anoreksja to choroby na tle psychicznym, z którymi nie można sobie poradzić tylko poprzez zmianę nawyków żywieniowych.

Potrzebna jest więc niekiedy szczera rozmowa, a także solidne wsparcie psychologiczne, które daje poczucie bezpieczeństwa. Dietetyk Bydgoszcz ma doświadczenie w takich przypadkach, dlatego wie, z czym takie osoby się mierzą, a także w jak złym stanie jest ich kondycja psychiczna. Może więc zapewnić dokładnie taką pomoc, jaką te osoby potrzebują, o ile wykażą chęć współpracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *