biznes

Uprawnienia elektryczne – jak je zdobyć?

Kurs SEP Poznań cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród osób z branży elektrycznej, które potrzebują raz na jakiś czas (przeważnie co 5 lat) odnowić swoje uprawnienia oraz zaktualizować swoją wiedzę. Może w nich wziąć udział każdy, kto ukończył 18 lat i posiada podstawowe wykształcenie. Dzięki stosownym uprawnieniom otrzymanym po takim kursie wiele osób rozwinęło skrzydła i awansowało lub zdobyło nową pracę. Warto więc dowiedzieć się więcej na jego temat.

SEP Poznań dla każdego

Tak naprawdę nie trzeba być elektrykiem z zawodu, ani mieć wielkiego doświadczenia w branży, by móc uczestniczyć w takim kursie. 6-godzinne szkolenie pokazuje, iż jest ono skierowane dla prawdziwych pasjonatów, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat budowy i eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci energetycznych, na temat sprzętów kontrolno-pomiarowych oraz wielu innych kwestii, które są niezbędne przy pracy w branży elektrycznej. Dzięki temu, że zajęcia obejmują szeroki zakres materiału z eksploatacji, dozoru oraz instalacji sieci, można wynieść z zajęć tak naprawdę sporo cennej wiedzy, która na pewno przyda się w przyszłej pracy i nie tylko.

Egzamin

Kurs SEP Poznań kończy się od razu po zajęciach ustnym egzaminem, który przeprowadza fachowa Komisja Egzaminacyjna. Każdy kursant po otrzymaniu pozytywnego wyniku otrzymuje stosowny certyfikat świadczący o tym, iż uzyskał on uprawnienia sepowskie na okres 5 lat.Kurs może być przeprowadzony indywidualnie, jak i dla grup zamkniętych. Dzięki temu wiele firm chętnie korzysta z takiej możliwości, gdyż na miejscu, w ciągu jednego dnia można wyszkolić co najmniej kilku pracowników.

Ile kosztuje kurs?

W zależności od wybranego kursu (modułu) jego koszt waha się od kilkuset do około 1000 zł. W cenie kursu są 6-godzinne zajęcia z najwybitniejszymi osobami z branży, jak i egzamin. Co ważne, biorąc udział w takim przedsięwzięciu mnóstwo osób znalazło pracę oraz poszerzyło swoją wiedzę i kwalifikację, dzięki czemu awansowało lub znalazło lepszą pracę na wyższym stanowisku. Tym bardziej, że w tego typu kursach biorą udział osoby pracujące nie tylko w branży elektrycznej, ale i osoby pracujące w branży gazowej oraz cieplnej. Osoby młode mogą dowiedzieć się ponadto, czy zawód elektryka jest opłacalny i czy warto się szkolić, by nim zostać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *