biznes

Podziękowania za współpracę w formie tabliczek – rodzajem rozliczenia z zawodową przeszłością

Relacje między podwładnymi a przełożonymi bywają rozmaite. Jedne są zażyłe i pełne zrozumienia. Inne dość specyficzne, wymuszone i niepozbawione napięć. Jednak nawet wtedy, gdy nie lubiło się danej osoby, a przepracowała ona wiele lat w naszej firmie- jej też należy się godne podziękowanie za współpracę.

Dlaczego podziękowanie za współpracę w przypadku problematycznego pracownika też musi być uroczyste?

Przede wszystkim, bo podziękowań za współpracę nie daje się tylko osobom przez nas lubianym. Podziękowania za współpracę powinny być przyznawane za to, jak kto pracował. Wewnętrzne animozje powinny w tym przypadku zejść na dalszy plan.

Po drugie podziękowań za współpracę nie można odkładać na nie wiadomo kiedy, bo nigdy nie zgadnie się, czy będzie jeszcze okazja na spotkanie w podobnym gronie. Wypadki przecież chodzą po ludziach i nie sposób im zapobiec. Po trzecie lepiej rozstawać się w przyjaźni i zgodzie, gdyż to korzystniej wpływa na ludzką psychikę.

Jak powinien być uhonorowany wieloletni pracownik?

Jeśli był on od początku założenia firmy i poświęcił jej mnóstwo energii oraz czasu, nie wypada mu dać zwykłego, niczym niewyróżniającego się naściennego dyplomu. Byłaby to obraza jego osoby i pogarda dla wykonanej przez niego pracy. Takiemu wieloletniemu pracownikowi należy się tabliczka pamiątkowa ze specjalną dedykacją.

Co prawda może nie wszyscy świeżo upieczeni emeryci są zadowoleni z otrzymania takiej tabliczki pamiątkowej. Jednak dla pozostałej części pracowniczej załogi to ważne, aby prezent nie był byle jaki, bo w takim wypadku od razu można się domyślić, iż wyląduje on w pudełku na bardzo długi czas i nie będzie przez obdarowanego chętnie oglądany.

Co zazwyczaj dzieje się z pamiątkowymi tabliczkami?

Tak wyjątkowe podziękowanie za współpracę zazwyczaj zyskuje sobie w domu świeżo upieczonego emeryta wyjątkowe miejsce. Zwykle zostaje oprawione w ramki i ląduje na ścianie jako obraz ozdobny. Ile razy obdarowany na taką tabliczkę spojrzy, tyle razy najdą go wspomnienia na temat dawnego miejsca pracy.

Jak nie trudno zgadnąć- takie podziękowanie może nie ma wielkiej wartości materialnej. Ma za to ogromną wartość sentymentalną. I właśnie przez jej pryzmat należy na nie zerkać. Tych cudownych wspomnień związanych ze sferą zawodową nie można odebrać. I nawet kłótnie z szefem na emeryturze zostają szybko wymazane z pamięci.

Podziękowania za współpracę dostępne są w ofercie Grawernia.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *