biznes

Transport i magazynowanie

Magazyny i centra logistyczne powstają obecnie niemal na każdej wolnej powierzchni. Jest to spowodowane dużym rozwojem branży logistycznej oraz zmianą nawyków konsumentów. Wiele osób woli robić wygodnie zakupy, nie wychodząc z domu. Zamawiając paczkę, często klient nie zdaje sobie sprawy, jak wygląda dostawa od kuchni.

Problemy w branży

Mimo ciągłego rozwoju i budowy kolejnych hal magazynowych branża wciąż boryka się z problemem braku wystarczającej powierzchni do przechowywania produktów. Hale wysokiego składowania pękają w szwach, a skrzyniopalety plastikowe obciążają półki kolejnych regałów.

Tak ważne w tym przypadku odpowiednie organizowanie przestrzeni i szukanie ciągłych optymalizacji. Świetnym wsparciem tego typu działań na pewno jest wykorzystywanie skrzyniopalety z tworzywa sztucznego.

Producent skrzyniopalet stara się na bieżąco reagować na potrzeby swoich klientów i wprowadza do oferty coraz lepsze i ciekawsze rozwiązania, ułatwiające pracę każdej branży.

Skrzyniopalety z tworzywa sztucznego – gdzie wykorzystywać?

Skrzyniopalety plastikowe można używać praktycznie w każdej branży. Ze względu na szeroką ofertę, jaką posiada producent skrzyniopalet, każdy klient znajdzie model odpowiedni dla jego potrzeb. A do wyboru jest naprawdę wiele ciekawych rozwiązań.

Skrzyniopalety plastikowe mogą być składane lub nie. Każda z tych opcji ma swoje zalety. Dodatkowo można do palet używać pokrywy. Świetnie sprawdzi się to przy transporcie towarów delikatnych, które mogłyby przypadkowo ulec uszkodzeniu.

Skrzyniopalety z tworzywa sztucznego są bardzo wytrzymałe, stabilne i bezpieczne. Dlatego towaru załadowanego u producenta nie trzeba przepakowywać tak jak w przypadku palet jednorazowych. Tutaj skrzyniopaleta pełni dodatkową funkcję opakowania oraz zabezpieczenia przed uszkodzeniami.

Podstawowe atrybuty palet

Szkrzyniopalety plastikowe są dostępne w różnych rozmiarach. Te najpopularniejsze mają wymiary 1200×1000 lub 1200×800 mm. Można je zakupić dodatkowo z pokrywą pełną lub uchylną klapą, w zależności od potrzeby.

Szkrzyniopalety mogą być pełne lub perforowane (ażurowe). W zależności od rodzaju zapakowanych produktów można wybrać opcję z mniejszą lub większą wentylacją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *