biznes

Prace naprawcze

Nieustannie rozwijający się rynek, a co za tym też idzie ogromna konkurencja sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na restrukturyzacje, firm którymi zarządzają. Zmiany pozwalają na wyprzedzenie konkurencji lub też wprowadzenie nowych usług czy rozwiązań w firmie.

Restrukturyzacje firm – dlaczego ważne?

Proces restrukturyzacji zawsze powinien być dopasowany do danego przedsiębiorstwa. W wielu przypadkach proces ten wprowadzany jest w momencie, kiedy firmy mają zadłużenia, a cała restrukturyzacja ma na celu pozbycie się zobowiązań względem wierzycieli. By cały proces restrukturyzacji przebiegał jak najlepiej, warto zasięgnąć rady fachowców, którzy zaplanują konkretny, skuteczny i niedrastyczny plan restrukturyzacji. Co więcej restrukturyzacje firm wprowadzane są zamiast źle kojarzących się działań upadłościowych, które oznaczają po prostu zamknięcie działalności danego przedsiębiorstwa. A co za tym idzie, firma musi ogłosić bankructwo, nie ma też możliwości odzyskania swoich wierzytelności.

Nowe prawo

Nowe prawo restrukturyzacyjne ma na celu oddzielenie typowych działań upadłościowych, od wprowadzenia typowych działań naprawczych w danej firmie. Specjalnie działania oraz skrupulatnie zaplanowane plany działania.

W 2015 roku zostało wprowadzone nowe Prawo restrukturyzacyjne, w którym określono tez zupełnie nowy typ postępowania w danym przedsiębiorstwie. Dzięki temu możliwe jest uniknięcie ogłoszenia upadłości danego dłużnika. Nowe wytyczne co do tego postępowania umożliwiają przedsiębiorstwom przejście procesu restrukturyzacji, który w głównej merze opiera się na zawarciu układu z wierzycielami. To niezwykle znaczące zmiany, ponieważ wszystkim właścicielom firm i ich pracownikom zależy na tym, by firmy nie upadały, a poddały się procesom naprawczym. Kompleksowe wprowadzenie zaplanowanych działań w wielu przypadkach przynosi doskonałe efekty, ratując firmy przed bankructwem i zamknięciem działalności. Należy jednak mieć na uwadze, że restrukturyzacje firm są działaniami długoterminowymi, a wszystkie zmiany wprowadzane są sukcesywnie,w długich okresach czasowych. Poddanie się nim wymaga zaangażowania całego przedsiębiorstwa, z właścicielami i pracownikami na czele.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy GLC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *