biznes

Jak zarabiać na blogowaniu?

Chcesz zacząć prowadzić bloga? Jeśli jesteś kreatywną duszą, to rozwiązanie jest dla Ciebie.

Wiele osób traktuje prowadzenie bloga jako formę dodatkowego zarobku. Tak, jak się okazuje można na tym zarobić i to całkiem nieźle. Jeśli jesteś zatem zainteresowany, czytaj dalej.

Założenie bloga

Założenie bloga to dopiero początek. Wiedz, że aby zarabiać na blogu nie wystarczy go tylko założyć. Przed Tobą jeszcze bardzo długa droga. Musisz wiedzieć, że to co wpływa na rozpoznawalność Twojego bloga to przede wszystkim Twoje zaangażowanie w jego prowadzenie. Jeśli chcesz aby Twój blog się rozwijał oraz zapewniał Ci stałe dochody, musisz zadbać o systematyczność Twoich wpisów. Systematyczność oraz konsekwencja to klucz do sukcesu.

Blog firmowy

Jeśli jednak jesteś zainteresowany rozpoczęciem pracy jako osoba prowadząca bloga danej firmy lub też instytucji, musisz wiedzieć, że w tym wypadku sprawa wygląda zupełnie inaczej. Oczywiście prowadzenie bloga firmowego przynosi wiele plusów, takich jak ja przykład stały dochód, ale niestety musisz liczyć się z tym, że blog firmowy rządzi się własnymi zasadami.

Jak powinien wyglądać dobry blog firmowy?

Przede wszystkim należy postawić na kontakt pomiędzy konsumentem a producentem. Dzięki temu klienci będą mogli poczuć, że ich zdanie nie jest obojętne firmie, której produkty kupują. Również w tym przypadku ważna jest systematyczność – postaw przed sobą jasny cel (na przykład jeden tekst tygodniowo), a następnie postaraj się go realizować. Każde opóźnienie traktuj jako niewywiązanie się z umowy i postaraj się je jak najszybciej nadrobić. Często podejmując współpracę z daną firmą otrzymujesz jasno określone zadania (w tym także ilość tekstów na dany tydzień lub miesiąc). Jeśli otrzymałeś takie wymagania, pamiętaj aby ich przestrzegać, ponieważ każda wpadka obniża zdanie o Tobie.

Teraz, gdy już wiesz jak wygląda praca blogera, możesz śmiało zaczynać swoją przygodę z blogiem. Jeśli to będzie Twój pierwszy blog, zacznij raczej od bloga prywatnego, który będzie odpowiadał tematycznie Twoim zainteresowaniom (w ten sposób będzie Ci po prostu znacznie łatwo łatwiej pisać). Jeśli natomiast miałeś już do czynienia z blogowaniem, możesz poszukać ofert pracy związanych z prowadzeniem bloga firmowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *