biznes

Responsywność to konieczność

Projektowanie responsywnych stron internetowych to w dzisiejszych czasach niejako konieczność. Ba! Jeśli prowadzi się własny biznes, to posiadanie strony internetowej jest podstawą udanego biznesu, a odpowiednie jej zarządzanie jest ważną składową prowadzącą do sukcesu w branży. Strona powinna łączyć w sobie intuicyjność, estetyczność i funkcjonalność.

Responsywność – magiczne słowo

Responsywność to, innymi słowy, możliwość wyświetlania takiej samej strony na wielu różnych nośnikach; rozmiar strony dopasowuje się do konkretnych urządzeń. Projektowanie responsywnych stron internetowych bardzo ułatwia potencjalnym klientom korzystanie ze stron, nie są narażeni na żadne zakłócenia w działaniu, nie muszą czytać szeregu nieczytelnych liter i oglądać za małych obrazków, albowiem wszystko jest dostosowane do ich urządzenia. To rozwiązanie jest bardzo wygodne i niejako konieczne, ponieważ coraz większa liczba osób zakupów przez Internet dokonuje, korzystając ze smartfona czy tabletu. Jeśli strona wyświetla się nieprawidłowo, słowa są rozsypane we wszystkie strony, a przyciski rozmieszczone nieintuicyjnie, od razu zniechęca to do samego przeglądania produktów.

Responsywna strona to dobra inwesycja

Projektowaniu responsywnych stron internetowych przyświeca, przed wszystkim, ułatwienie użytkownikowi korzystania z nich. Takie strony są „user friendly” – klienci są zadowoleni z ich korzystania, wykazują się dużą funkcjonalnością, intuicyjnością i pozostawiają dobre wrażenie po skorzystaniu. Strona responsywna jest więc czymś, co może przyciągnąć potencjalnych nabywców naszych produktów. Dodatkowo, świadczy to też o znajomości trendów na rynku sieciowym, dbaniu o klientów i dostosowywaniu się do panujących standardów i dobrych praktyk. Strona responsywna jest sprawdza się o wiele lepiej niż tzw. normalna, ponieważ w jej przypadku korzystanie na telefonie czy tablecie może być niemiłym doświadczeniem.

Aplikacja mobilna a strona responsywna

Wiele stron internetowych posiada swoje warianty na telefon, czyli wersje mobilne. Jednakże, wersja taka jest wersją dodatkową, którą trzeba specjalnie zaprojektować, a więc i zapłacić za nią. Z projektowaniem responsywnych stron internetowych jest nieco wygodniej – istnieją one w kilku wersjach, ale strona jest jednym produktem.

Artykuł powstał we współpracy z agencją interaktywną Iguana Studio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *