Uncategorized

Warszawskie muzea: co warto zobaczyć?

Kuszą cennymi dziełami sztuki oraz eksponatami, dzięki którym możemy w ciekawy sposób odkrywać polską historię. Jakie muzea warto zwiedzić? Oto trzy placówki, idealne dla tych, którzy znaleźli tani hotel pod Warszawą i mogą spędzić tu więcej czasu.

Z wizytą na Zamku Królewskim

Zwiedzenie Zamku Królewskiego to jedna z najważniejszych atrakcji dla tych, którzy odwiedzają polską stolicę. Odbudowana po wojnie rezydencja zachwyca swą architekturą, ciekawymi wnętrzami oraz dziełami sztuki, obok których nikt nie będzie w stanie przejść obojętnie. Co można tutaj zobaczyć? Sale Sejmowe oraz piękne kolekcje obrazów, Bibliotekę Królewską oraz piwnice. Uwagę przyciąga tu również wystawa poświęcona odbudowie zamku oraz tym, dzięki której znów jest on ozdobą warszawskiej starówki.

Muzeum Powstania Warszawskiego

Kto znajdzie hotel pod Warszawą, ten będzie mógł spędzić więcej czasu na wędrówkach śladami Powstania Warszawskiego. Taka wycieczka nie może się obejść bez wizyty w Muzeum Powstania Warszawskiego – jednej z najważniejszych i najbardziej przejmujących ekspozycji, jakimi może się pochwalić polska stolica. Kartki z kalendarza, powstańcze opaski oraz dokumenty, które przypominają o ofiarach – oto główne powody, dla których warto zwiedzić to muzeum. Może ono zrobić ogromne wrażenie na zwiedzających i pomoc im w poznaniu najtrudniejszego okresu w dziejach Warszawy.

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Wizyta w POLIN to podróż przez wieki. W jej trakcie można zdobyć bardzo wiele informacji na temat wspólnej historii Polaków i Żydów. Nie brak tu również ciekawych eksponatów, dzięki którym osoby zwiedzające to muzeum mogą lepiej poznać judaizm i zrozumieć kulturę żydowską. Tuwim, Korczak – oto wybrani bohaterowie, z jakimi można się tu spotkać. Nowoczesny gmach, ciekawe rozmieszczenie wystaw oraz dostęp do interaktywnych plansz – oto wielkie walory, dzięki którym zwiedzanie tej placówki muzealnej każdemu z nas dostarczy wielu niezapomnianych wrażeń.

Dzięki coraz szerszej ofercie hoteli pod Warszawą, każdy z nas może spędzić w tym mieście więcej czasu i skupić się mocniej na tutejszych muzeach. Mają one wyjątkowy charakter, a każde z nich jest dla nas źródłem wielu cennych wiadomości i niezapomnianych doznań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *