moda

Zalety outletu

Wielu ludzi, którzy pragną posiadać markowe ubrania i akcesoria swoje kroki kieruje do outletów odzieżowych, ponieważ mają świadomość, że to właśnie tam znajdzie ubrania znanych firm w niższych cenach, niż te rynkowe. Warto się zastanowić czy w takim razie warto robić zakupy w oficjalnych sklepach, skoro istnieją outlety.

Czym jest outlet odzieżowy?

Definicja outletu już od dawna jest niepoprawnie pojmowana. Według słownika outlet to słowo pochodzące z języka angielskiego i oznacza sklep przyfabryczny, w którym sprzedawane są ubrania jednej marki.
Ludzie obecnie outletem nazywają sklep z wieloma markami znanych projektantów i firm, w którym można zakupić ubrania ze starszych kolekcji lub końcówki serii w niższych cenach niż te w oficjalnych sklepach. W outletach odzieżowych można też znaleźć ubrania bez oryginalnych opakowań lub metek lub ubrania drugiej kategorii, które nie spełniają standardów wymaganych do sprzedaży w normalnym sklepie. Pomimo tych defektów są to oryginalne ubrania od projektantów i znanych marek.

Outletowe centra handlowe w Polsce

W Polsce występuje około 15 outletowych centrów handlowych i znajdują się one w większych miastach. Są to:
*Factory Outlet Usrus w Warszawie
*Designer Outlet Piaseczno w Warszawie
*Factory Outlet Annopol w Warszawie
*Designer Outlet Sosnowiec w Sosnowcu
*Designer Outlet Gdańsk w Gdańsku
*Factory Outlet we Wrocławiu
*Factory Outlet Luboń w Poznaniu
*Factory Outlet Modlniczka w Krakowie
*Outlet Park w Szczecinie
*Ptak Outlet Rzgów w Łodzi
*Outlet Białystok w Białymstoku
*Outlet Center w Białymstoku
*Outlet Center w Lublinie
*Outlet Graffica w Rzeszowie
Dodatkowo ciągle powstają nowe, między innymi w Bydgoszczy, Warszawie,Toruniu i Gliwicach.

Czy warto robić zakupy w outlecie?

Za pewne dla ludzi poszukujących stylowych ubrań prosto od projektantów outlet odzieżowy będzie świetnym rozwiązaniem. Dużą zaletą tego typu sklepów są niskie ceny w porównaniu z cenami ubrań w oficjalnych sklepach, ale zazwyczaj outlet posiada tylko po jednej sztuce z każdego rozmiaru, więc należy się spieszyć i nie zostawiać zakupu na kolejną wizytę w sklepie. Warto odwiedzać outlety, bo pomimo obecności w nich starych kolekcji można tam znaleźć prawdziwe modowe perełki w niskich cenach.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *