biznes

Jak efektownie pakować przesyłki?

Polacy coraz częściej robią zakupy przez internet. Zamawiają zarówno produkty pierwszej potrzeby takie jak artykuły spożywcze, ale również elektronikę i ubrania. To wszystko sprawia, że firm kurierskich stale przybywa. Jak przeprowadzić pakowanie paczek do wysyłki, żeby dotarły do adresata w nienaruszonym stanie?

Jak dobrze pakować paczki?

Pakowanie przesyłek zawierających ubrania to najmniej problematyczna kategoria. Przez brak możliwości uszkodzenia odzieży będące wynikiem rzucenia bądź uderzenia, konieczność zabezpieczania paczki jest raczej znikoma. Wysyłane elementy garderoby wystarczy owinąć grubą folią i wysłać. Sprawa komplikuje się w przypadku rzeczy, które łatwiej uszkodzić. Pakowanie paczek zawierających elektronikę, perfumy oraz szkło należy dobrze zaplanować. Oryginalnie zapakowane przedmioty, warto włożyć w większe pudełko, a powstałą między opakowania przestrzeń wypełnić materiałem, który zabezpieczy produkt przed przemieszczaniem czy uderzeniem. Na rynku dostępne są tak zwane poduszki powietrzne w rozmaitych rozmiarach. Są to zwykle foliowe worki wypełnione powietrzem, które idealnie sprawdzą się w zabezpieczeniu przesyłki.

Jak dodatkowo zabezpieczyć przesyłkę?

W zależności od tego jaką wartość ma wysłana przesyłka, warto pomyśleć o możliwości dodatkowego zabezpieczenia wysłanego artykuły. Efektowne pakowanie paczek do wysyłki, to oczywiście kluczowy element mający na celu zapewnienie jej bezpieczeństwa. Wiadomo jednak, że każda paczka narażona jest na niekontrolowane wstrząsy i uderzenia, co może doprowadzić do zniszczenia nieszczęścia. Jak uniknąć przykrych niespodzianek? Wszystkie funkcjonujące na polskim rynku firmy kurierskie posiadają w swojej ofercie możliwość dodatkowego ubezpieczenia paczki. W zależności od wysłanego przedmiotu oraz wysokości ubezpieczenia opłata za taką usługę to kwota od kilku do kilkudziesięciu złotych. Jest to bardzo wygodna opcja w przypadku zagubienia, lub uszkodzenia przesyłki na każdym etapie jej „podróży”. Ubezpieczający otrzymuje zwrot wartości przesyłki, co zrekompensuje stratę.

Pakowanie przesyłek do wysyłki to zwykle bardzo pracochłonny proces. Dokładne spakowanie wysyłanego przedmiotu zapewni mu bezpieczeństwo. W przypadku nadawania paczki zawierającej cenne lub podatne na zniszczenia przedmioty należy rozważyć możliwość doubezpieczenia paczki, co z pewnością ułatwi ewentualne roszczenia w przypadku uszkodzenia zawartości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *