biznes

Upadłość konsumencka w ujęciu statystycznym

Według danych statystycznych, z upadłości konsumenckiej osób fizycznych korzysta coraz więcej osób. Wzrost ten jest na tyle duży, że trudno dojść do wniosku, czy jest on efektem większej świadomości społeczeństwa, czy też pogarszającej się stopy życiowej.

Wzrost od pięciu lat

Wysoki wzrost osób, u których była przyznawana upadłość konsumencka osób fizycznych, widać już od 2015 roku.

To właśnie wtedy wzrost ten – w porównaniu do kilku lat poprzednich – był aż kilkukrotny. Co więcej, w kolejnych latach nadal on rósł. Według danych statystycznych, w 2015 roku upadłość konsumencka osób fizycznych została ustanowiona u ponad dwóch tysięcy osób. Rok później było ich już dwukrotnie więcej. Trend ten wzrasta w zasadzie do dziś, mimo iż – jak dobrze wiadomo – rząd rozpoczął transfer gotówki do osób fizycznych, poprzez szeroko rozumiane programy socjalne.

Na ile zadłużony jest Polak?

Na podstawie dostępnych danych, można również wykazać, jaka jest średnia wartość zadłużenia u przeciętnego Polaka.

U osób, u których ustanowiona została upadłość konsumencka warszawa, średnia wysokość posiadanego zobowiązania wynosiła aż 160 tysięcy złotych. Zdarzało się jednak i tak, że była ona przyznawana również i u tych dłużników, którzy mieli do zapłacenia około 5 razy mniej, czyli około 30 – 40 tysięcy złotych. Upadłość konsumencka warszawa była też przyznawana osobom, które miały problem ze spłatą m.in. kredytów zawartych we frankach szwajcarskich.

A co z wiekiem?

Według dostępnych danych, upadłość przyznaje się osobom w określonym profilu wiekowym.

W przypadku postępowań takich jak upadłość konsumencka kancelaria warszawa najczęściej obsługuje osoby w wieku pomiędzy 40 a 49 rokiem życia. Nic w tym dziwnego, biorąc pod uwagę, że w grupie tej znajduje się wielu kredytobiorców, którzy po kilku lub kilkunastu latach spłaty, mają problem (z różnych przyczyn) z terminową spłatą istniejących zobowiązań finansowych.

Podsumowanie

U osób, dla których jedynym rozwiązaniem jest upadłość konsumencka kancelaria warszawa jest jedyną formą pomocy. Niemniej to właśnie dzięki tej pomocy, wiele osób mogło zostać ochronionych przed dłużnikami, spłacając – w sposób kontrolowany – część posiadanego przez siebie zadłużenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *