biznes

Busy do Niemiec – o czym należy pamiętać?

Mogłoby się wydawać, że to samolot jest najszybszym środkiem transportu za granicę. Jeśli jednak mówimy o konieczności przejazdu do bliskiego kraju, np. sąsiadującego z Polską, marnowanie czasu na odprawę na lotnisku nie ma sensu – szybciej będzie dostać się tam drogą lądową, a więc busem. Busy do Niemiec – o czym należy pamiętać planując wyjazd?

Rezerwacje miejsc

Planując przejazd do Niemiec busem powinniśmy zrobić rezerwację miejsc. Idąc na dworzec i chcąc, od razu, kupić bilet, możemy nie zastać już wolnych miejsc. Ceny tuż przed odjazdem nie są też wcale niższe, więc nie warto czekać, a zarezerwować miejsca

Rezerwacji miejsc można dokonać przez internet, wchodząc na stronę internetową przewoźnika. Możemy też zrobić rezerwację telefoniczną, dzwoniąc do centrali przewoźnika. Jeśli wolimy dostać bilet do ręki, wystarczy, po prostu, pójść na dworzec autobusowy kilka dni przed planowaną wycieczką i kupić bilet w kasie!

Optymalna trasa

Chcemy wybrać się od punktu A (nasze miasto) do punktu B (miasto docelowe w Niemczech). Trzeba mieć jednak na uwadze fakt, że busy do Niemiec zwykle mają kilka przystanków – najpierw w miastach polskich, a potem już w Niemczech. Każdy przystanek nieco wydłuży czas podróży, gdyż kierowca musi zjechać, a nowi pasażerowie pakują swoje bagaże do luku i wsiadają.

Warto będzie, jeśli zależy nam na jak najkrótszej podróży, sprawdzić dokładną trasę autobusu oraz ilość przystanków. Wybierzmy opcję z jak najmniejszą liczbą przystanków, np. bus ekspresowy, jeśli czas jest dla nas ważny. Porównajmy więc kilka opcji różnych przewoźników i zdecydujmy, która jest dla nas najlepsza.

Koszty dużego bagażu i przewozu zwierząt

Może zdarzyć się, że znajdziemy bilet na idealną dla nas godzinę i dzień, i już chcemy go kupić. Musimy jednak zastanowić się nad tym, co ze sobą weźmiemy. Czasem bardzo duży bagaż wymaga drobnej dopłaty. Podobnie jest z przewozem zwierząt. Lepiej nie być tym zaskoczonym tuż przed odjazdem, żeby się nie zestresować. U każdego prywatnego przewoźnika może być inaczej, dlatego nie zakładajmy, że wszystko wiemy. U jednego walizka będzie w cenie, u innego może nie być!

Kupując bilet online, przeczytajmy dokładnie regulamin. Z pewnością określa on, czy można wziąć ze sobą zwierzę, jak je można przewozić (np. najczęściej w transporterze, psy w kagańcu) i czy bagaż jest w cenie, czy może trzeba dopłacić. Kupując bilet w kasie, dopytajmy o to obsługi. Powinna ona mieć pod ręką regulamin przewoźnika i odpowiedzieć na nasze pytania i wątpliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *