biznes

Jak stworzyć idealny kalendarz?

Nie każdy kalendarz sprawdzi się jednakowo dobrze jako gadżet reklamowy. Jeśli jednak zechcemy popracować nad jego wyglądem i funkcjonalnością, może się okazać, że zyskamy dzięki niemu wielu nowych klientów. Na co powinniśmy zatem zwrócić szczególną uwagę?

Kalendarze na miarę i ich zalety

Na stronach wiodących producentów, w tym choćby na stronie https://dobrekalendarze.pl można znaleźć szereg interesujących modeli. Dominują na niej kalendarze gotowe, a tym samym ustandaryzowane. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie temu, abyśmy zlecili wykonanie kalendarzy na indywidualne zamówienie. Ich atutem jest nie tylko lepsze dopasowanie do potrzeb konkretnego klienta. Stawiając na ten rodzaj kalendarzy wysyłamy przecież czytelny sygnał do ich odbiorców informując ich o tym, że są dla nas ważni. Myślimy o ich potrzebach przygotowując dla nich gadżet reklamowy, będziemy więc myśleć o nich również, gdy sami staniemy się zleceniobiorcą.Planując idealny kalendarz warto zacząć od jego formatu. To właśnie on odpowiada za pierwsze wrażenie i natychmiast pozwala na ocenę tego, na ile będzie użyteczny. Tu kluczowe znaczenie ma poręczność kalendarza. Gdy decydujemy się na modele ścienne, pamiętajmy o tym, że nie powinny one zajmować wiele miejsca. Gdy zaś w grę wchodzą kalendarze książkowe – ich zbyt mały format może być równie mało komfortowy co format zbyt duży.

Na co jeszcze zwracać uwagę tworząc idealny kalendarz?

Zdecydowana większość kalendarzy nie jest dziś wykorzystywana jedynie po to, aby sprawdzić datę. To znakomite planery i terminarze, nic więc dziwnego, że właśnie sposób umiejscowienia i rozplanowania kalendarium przesądza często o ich użyteczności. Planując stworzenie idealnego modelu warto zastanowić się, czy klientowi bardziej będzie odpowiadał dzienny, czy też tygodniowy okres planowania. Okazuje się, że ten ostatni jest często szczególnie użyteczny.Bardzo często o funkcjonalności kalendarza przesądzają też szczegóły, które początkowo mogą wydawać się tymi mniej istotnymi. Jednym z nich jest, z pewnością, rodzaj zastosowanego papieru. Nie może być on zbyt cienki, nie zaleca się jednak również stosowania papieru o przesadnie dużej gramaturze, bo kalendarz, choć funkcjonalny, może stać się z tego powodu rozwiązaniem przesadnie ciężkim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *