Zwierzęta

Psy na sprzedaż – najlepsze psy dla dzieci

Natknąłeś się ostatnio na ogłoszenie „sprzedam psa” i zastanawiasz się nad kupnem zwierzaka dla swojego dziecka? Nie wiesz, na jaką rasę powinieneś się zdecydować? Szukasz odpowiedniego czworonoga? Nie jesteś przekonany, co do tego pomysłu? Chcesz poznać jego wady i zalety? Jeżeli tak, to z pewnością powinieneś zapoznać się z poniższym artykułem! Zapraszamy do lektury!

Psy na sprzedaż – zalety dorastania z psem

Dorastanie z czworonogiem przy boku ma z pewnością wiele zalet. Bez wątpienia zaliczyć do nich należy naukę samodzielności. Dzieci uczą się wykonywania pierwszych obowiązków związanych z posiadaniem pupila, takich jak: sprzątanie, karmienie czy wyprowadzanie na spacer. Zwierzę uczy również empatii i jest świetnym towarzyszem do zabawy. Dzięki wspólnym aktywnościom dzieci uczą się, jakie zachowania są przyjemne dla istot żywych, a jakie sprawiają im dyskomfort czy nawet ból. Dodatkowo, opieka nad istotą słabszą i zależną od dziecka jest niezwykle istotna we wczesnych stadiach rozwoju. Oprócz rozwijania kompetencji społecznych i emocjonalnych, czworonóg w domu może także przyczynić się do zwiększenia odporności na różne infekcje oraz choroby. Jeżeli w naszej głowie pojawi się więc myśl „kupie psa”, nie warto poświęcać wiele czasu na namysły i jak najszybciej zdecydować się na zakup.

Kupie psa!… ale jakiej rasy?

Wybór rasy odpowiednio dostosowanej do dziecka to podstawa. Nie możemy przecież wybrać jakiegokolwiek ogłoszenia typu „sprzedam psa”. Decyzja musi być przemyślana, a wybór rasy odpowiednio przeanalizowany. Po pierwsze oglądając psy na sprzedaż, należy zastanowić się, czy poszukujemy rasy małej, średniej czy też dużej. Rozmiar zwierzęcia powinien być dostosowany do przestrzeni, jaką jesteśmy w stanie mu zaoferować oraz od naszych możliwości – duży pies wiąże się zazwyczaj z większymi wydatkami. Jeżeli nie posiadamy domu z ogrodem lub nie jesteśmy w stanie poświęcić codziennie większej ilości czasu na spacer nie powinniśmy wybrać małego psa. W tym przypadku doskonale sprawdzą się buldożki francuskie lub Jack Russel teriery. Do grona większych ras słynących z lubienia dzieci zaliczają się natomiast beagle, labradory czy owczarki szkockie collie. Doskonałym wyborem będzie także berneński pies pasterski, który słynie z wesołego usposobienia i potrzebuje codziennego ruchu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *