Zwierzęta

Jak sprzedać psa?

Dzisiaj w Polsce według nowego prawa bardzo trudno jest sprzedać psa bez papierów w sposób legalny. Psy rasowe, które nie posiadają papierów, są psami rasowymi, tylko pochodzą z hodowli, które nie zgłosiły danego miotu do związku kynologicznego, a to oznacza, że nie jest to miot zarejestrowany. Bardzo często w prasie znaleźć można ogłoszenia „psy na sprzedaż” czy „sprzedam psa”. Psy bez papierów są tańsze, ale nie oznacza to, że są mniej rasowe.

Gdzie znaleźć dla siebie psa?

Ludzie swojego najbliższego przyjaciela, czyli psa, znajdują w różny sposób. Jedni udają się do schroniska i tam go adoptują, inni znajdują przybłędę na ulicy, inni otrzymują go od znajomych, u których właśnie oszczeniła się ich suka. Czasami ludzie nie zwracają uwagi na rasę psa, trafi im się po prostu taki pies, w którym od razu się zakochują i od razu tworzą dla niego coś w rodzaju domu stałego i stałej rodziny. Jest jednak także grono osób, które chce mieć psa określonej rasy. Jednych stać na płacenie dużych pieniędzy za psa rasowego z papierami, inni posiłkują się ogłoszeniami typu – psy na sprzedaż, sprzedam psa i w taki sposób znajdują psa rasowego, ale bez papierów.

Miłość nie zna granic

Miłość przychodzi i odchodzi, ale w przypadku zwierząt nie ma też granicy ceny, którą amatorzy psów rasowych są w stanie za dany egzemplarz zapłacić. Niektórzy robią to z miłości, inni z chęci zaszpanowania super rasowym psem, a jeszcze inni chcą na psie zarobić. Jest także grono osób, dla których sport kynologiczny jest pasją.Prezentowanie psa na pokazach i wystawach, zdobywanie nagród, pucharów i medali, dla niektórych osób staje się sensem ich życia.W takim przypadku dąży się do posiadania psa najładniejszego i najlepiej ułożonego. To kynologiczne marzenia kosztuje i w tym przypadku miłość ta nie zna granic.

A co z miłymi kundelkami?

Psy na sprzedaż to także miłe kundelki, z których nigdy nie wiadomo, co wyrośnie. Czasy, kiedy na rynku sprzedawano nagminnie psy w kartonach, już się skończyły. Czasami zdarza się jeszcze, że jakieś dziecko stanie z takim „towarem”, ale jest to naprawdę rzadkie. Toteż jeżeli kogoś spotka taki przypadek, że jego suczka nagle się oszczeni, albo rozdaje psy znajomym, albo wspiera się ogłoszeniem w prasie typu „sprzedam psa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *