Zwierzęta

Jak przygotować psiaka do pierwszego lotu?

Linie lotnicze starające się sprostać wymaganiom swoich klientów coraz częściej pozwalają im na przewożenie zwierząt na pokładach samolotów. Do takiej podróży należy jednak koniecznie odpowiednio przygotować psiaka, by mógł on w komfortowych warunkach przetrwać cały wyjazd.

Niezbędne formalności

Zanim pomyśli się o zakupie nosidełka dla yorka, trzeba załatwić pewne niezbędne formalności. Psom mającym odbyć swój pierwszy lot koniecznie należy wszczepić specjalny mikroczip.

Zwierzę należy również zapisać na szczepienie przeciwko wściekliźnie, które można wykonać w każdym gabinecie weterynaryjnym. Bardzo ważne jest to, by odbyło się ono już po wszczepieniu mikroczipu.

Psiak, podobnie jak chcący podróżować samolotami człowiek, musi mieć też wyrobiony swój własny paszport. Tylko niektórzy weterynarze są uprawnieni do wydawania takich dokumentów, dlatego najlepiej odszukać ich przez Internet i od razu umówić się do nich na wizytę.

Różne metody przewożenia zwierząt

Mniejsze zwierzęta, czyli te ważące do sześciu bądź ośmiu kilogramów, mogą być przewożone bezpośrednio na podkładach samolotowych, o ile właściciel posiada dla nich odpowiedni transporter – np. nosidełko dla yorka. Oczywiście taką informację można sprawdzić na stronie konkretnej linii lotniczej.

Przed udaniem się w podróż warto by było odwiedzić bogato wyposażony sklep zoologiczny w celu zakupienia najlepszego transportera. Pojemnik dla zwierzątka powinien być na tyle duży, by pies mógł spokojnie się w nim położyć, przewrócić na drugi bok czy nawet wstać.

Aby nie dopuścić do sytuacji, w której zwierzak wydostanie się z transportera i z niego ucieknie, należy koniecznie sprawdzić jego szczelność. Porządne i funkcjonalne nosidełko dla yorka musi być zapinane i na zatrzask, i na dodatkowe klamry bądź zaczepy. Ważna jest także jakość zastosowanych do jego produkcji materiałów.

Opłaty i dodatkowe informacje

Wszystkie warunki dotyczące przewożenia psów na pokładach powinny być dokładnie opisane na stronach internetowych należących do konkretnych linii lotniczych. Tam należy je sprawdzić.

Ilość miejsc przeznaczonych do przewożenia zwierzaków jest oczywiście mocno ograniczona. Z tego powodu osoby planujące lot ze swoimi pupilami powinny jak najszybciej poinformować o tej decyzji swoich przewoźników.

Różne mogą być ceny takiego transportu. Często uzależnione są one od rozmiaru i rodzaju zwierzaka, dlatego najmniej mogą zapłacić właściciele yorków. Opłaty związane z przewożeniem zwierząt można sprawdzić na stronach poszczególnych linii lotniczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *