Zwierzęta

Opieka nad psem w domu właściciela

Kiedy wybieramy się na wakacje dobrym rozwiązaniem jest pozostawienie psa w hotelu dla zwierząt.Warunkiem pozostawienie psa w hotelu dla psów jest to, że pies jest grzeczny i odporny na stresujące sytuacje. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że hotele dla psów oferują tylko podstawową opiekę. Innymi rozwiązaniami może być pozostawienie psa pod opieką znajomego lub rodziny albo zatrudnienie fachowego opiekuna zwierząt.

Opieka nad psem w domu właściciela

Jeżeli z jakichś względów nie możemy zabrać pupila ze sobą na wakacje musimy zapewnić mu opiekę na czas naszego wyjazdu. Opieka nad psem w domu właściciela odbywać może się poprzez odwiedzanie psa kilka razy dziennie, zabieranie go na spacer oraz karmienie i bawienie się z nim. Opiekę tą sprawować może ktoś z bliskich lub znajomych, a także zatrudniony przez nas opiekun dla psów. Ważne jest, aby pies, zanim zostanie z nowym opiekunem miał czas żeby go poznać. Komfortowe jest Kiedy pies zostaje pod opieką właściciela we własnym domu, w którym czuje się bezpiecznie. Pozwoli to na ograniczenie stresu związanego z wyjazdem właścicieli. Jeżeli pies na czas wyjazdu właścicieli zostaje przeniesiony do nowego miejsca trzeba pamiętać, aby mógł się zaaklimatyzować i aby miał ze sobą swoje ulubione zabawki oraz inne niezbędne akcesoria.

Jaką wiedzę powinien posiadać opiekun psa?

Zawodowy opiekun psa powinien podchodzić do niego z empatią i entuzjazmem. Bo się on wiedzieć jak prawidłowo karmić psa, opiekować się nim, wychodzić z nim na spacery. W czasie opieki nad psem za zgodą właścicieli zawodowy opiekun może nauczyć psa tresury. Często zatrudniając opiekuna do psa opiekuję się psem nie tylko przez kilka godzin dziennie, ale przez całą dobę. Jeżeli jednak pies zostaje sam w domu opiekun musi przychodzić do niego co najmniej 3 razy w ciągu dnia i wyprowadzać go na spacer. Osoba, zostając z psem jako opiekun musi wiedzieć jak go karmić, jak zorganizować mu dzień oraz jakie zabawy lubi pies. Ważny jest, aby pilnował on dotychczasowego harmonogramu dnia psa, ponieważ pozwoli mu to czuć się swobodnie i bezpiecznie.

Co robić by pies nie odczuwał tęsknoty?

Podczas wyjazdu właścicieli pies będzie za nimi tęsknił, aby zmniejszyć tą tęsknotę ważne jest by pilnować dotychczasowego harmonogramu dnia psa, zabierać go na długie spacery oraz zdejmować go zabawami przy użyciu jego ulubionych zabawek. Ważne jest aby poświęcać psu jak najwięcej uwagi i starać się nie zostawiać go samego na długo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *