Turystyka i wypoczynek

Zasady bezpieczeństwa podczas gry w paintball

Paintball to powodująca zastrzyk adrenaliny wśród jej uczestników, gra zespołowa. To pozorowana walka, podczas której z tzw. markerów wyrzucane są kulki wypełnione farbą. Marker przypomina broń pneumatyczną, kulki wyrzuca za pomocą sprężonego powietrza lub dwutlenku węgla. Każda osoba próbuje wyeliminować przeciwnika poprzez trafienie kulką w ciało, maskę lub marker.

Paintball Katowice poligon – zasady bezpieczeństwa

Ochrona życia i zdrowia podczas zabawy jest najważniejsza. W końcu podczas gry wykorzystywany jest rodzaj broni. Uczestnicy chcą świetnej zabawy, ale chcą także wrócić zdrowi do domu. Dlatego też tak ważne jest zachowanie zasad bezpieczeństwa. To organizator ma zapewnić wszelki niezbędny sprzęt paintballowy. Najbardziej narażone są oczy i uszy, dlatego też maska ochronna jest niezbędna podczas rozgrywek. Należy zwrócić uwagę pomiar prędkości wylotowej kulki. Bezpieczna prędkość kulki to 91,5 m/s, warto ją sprawdzać przed każdym meczem. Ważna jest także blokada spustu i zatyczki do luf. Nie zastosowanie się do zasad bezpieczeństwa jest powodem wypadków. Dlatego też nieuczciwych graczy należy od razu usuwać z gry. Pole paintballowe Katowice to poligon, który ma dawać poczucie żołnierskiej walki. Ważne by uczestnicy stosowali się do obowiązującego regulaminu.

Paintball katowice poligon – sprzęt paintballowy

Najważniejszy jest marker paintballowy oraz magazynek na kulki. Wygląda on jak broń strzelecka, ale wykorzystuje on sprężony gaz, jako siły napędowej kulki. To z jaką prędkością wyleci kulka ma wpływ na siłę uderzenia w zawodnika. Dlatego też tak ważne jest stosowanie ograniczeń prędkości wylotowej kulki. Zabawa nie powinna powodować bólu podczas trafienia. Natomiast blokada spustu i zatyczki do luf ma chronić podczas przypadkowego wystrzelenia markeru. Zawodnik obowiązkowo ma nosić podczas gry maskę ochronną na twarz, by chronić oczy i uszy. Może ona chronić całą twarz, składać się z gogli, ochraniaczy dolnej części twarzy, uszu oraz daszek. Pole paintballowe Katowice ma zapewniać super zabawę podczas gry, jednak najważniejsze jest zachowanie zasad bezpieczeństwa. Organizatorzy dbają, by uczestnicy zabawy zapoznali się z regulaminem oraz go stosowali dla swojego i innych dobra.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *