Zwierzęta

Jakie adresówki dla psów wybrać?

Oryginalne adresówki dla psów odgrywają bardzo ważną rolę, dlatego też nie można traktować ich jedynie jako elegancki gadżet. Adresówka powinna stać się tak naprawdę podstawowym elementem każdego spaceru ze swoim pupilkiem.

Moda na adresówki metalowe

W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się adresówki metalowe, które w całości wykonane są ze stali nierdzewnej. Godne polecenia są przede wszystkim modele wybijane, które wzorowane są na nieśmiertelnikach. Coraz większą popularność zdobywają również adresówki wygrawerowane. Wysokiej jakości grawer laserowy jest bardzo czytelny, estetyczny i co najważniejsze nie odkształca się nawet po wielu latach użytkowania.

Metalowe adresówki są doskonałym wyborem przede wszystkim dla aktywnych zwierzaków, które często taplają się w błocie. Największą wadą aluminiowych adresówek jest charakterystyczny dźwięk. Brzęczenie może okazać się bardzo męczące nie tylko dla zwierzaków, ale również dla ludzi. Aby rozwiązać ten problem warto postawić na modele, które posiadają gumowe wygłuszacze. Metal jest bardzo plastycznym materiałem, dzięki czemu można znaleźć adresówki w wielu oryginalnych kształtach i rozmiarach.

Praktyczne adresówki plastikowe

Największym zainteresowaniem na półkach sklepowych cieszą się plastikowe adresówki dla psów. Olbrzymia popularność wynika z bardzo atrakcyjnej ceny i dużej różnorodności. Uważać należy jedynie na tani plastik, który niestety bardzo szybko się niszczy.

Aby wybrać porządną adresówkę należy zwrócić uwagę na grubość i rodzaj zastosowanego tworzywa. Producenci oferują wysokiej jakości adresówki grawerowane albo laminowane. Pamiętać należy także o tym, że plastikowe modele nie wydają irytujących dźwięków, tak jak powyżej opisane adresówki metalowe.

Adresówki wbudowane w obrożę

Największą wadą powyżej opisanych adresówek jest to, że niestety dość często się gubią. Rozwiązaniem tego problemu mogą okazać się adresówki wbudowane bezpośrednio w obrożę. Blaszki zamontowane na stałe do obroży nie brzęczą i co najważniejsze nie irytują zwierzaka, dlatego też tym bardziej warto rozważyć ich zakup.

Blaszki wsuwane na taśmę są bardzo praktycznym i niesłychanie wygodnym rozwiązaniem. Na adresówce należy umieścić numer kontaktowy do opiekuna psa. Ważne jest to, aby wybrać czytelną czcionkę.

Adresówki dla psów dostępne są w ofercie Grawernia.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *