Zwierzęta

Kupuj mądrze, celuj dobrze

Myślistwo to sport mający od setek lat wiernych pasjonatów. Wiadomo, że ta dziedzina wymaga hartu siły i ducha, wiele cierpliwości i odwagi. Wymaga też znakomitego sprzętu, niezbędne są strzelby, ubiór i optyka myśliwska. W tym artykule opisane zostaną najpopularniejsze sposoby zakupu i najbardziej znane modele z kategorii optyka myśliwska.

Celowniki z wyższych półek

Celowniki optyczne to sprzęt niezbędny do strzelania na dalsze odległości. Dobrej jakości celownik (odpowiednio ustawiony) pozwala zwiększyć prawdopodobieństwo strzału kilkukrotnie. Jednakże wybierając warianty cenowe optyki powinniśmy dostosować je do stopnia naszego zaawansowania i zainteresowania tą dziedziną sportu.

Przykładowo jeśli jesteśmy profesjonalistami i zależy nam na optyce wysokiej jakości warto pomyśleć o lunetach firmy Swarovski. Firma cieszy się opinią jednej z najlepszych na rynku zaś produkty są chwalone przez wielu myśliwych i wojskowych z całego świata. Jedyną wadą tych urządzeń jest ich ogromna cena. Za standardową wysokiej klasy lunetę celowniczą zapłacimy od 9 tysięcy złotych do nawet kilkunastu tysięcy. Nieco niższe ceny są za optykę Nikon czy Meopta jednak wszędzie ceny nowych celowników mocno uderzają po kieszeni.

Akcesoria na mniejszy portfel…

Jeśli podana cena Cię przeraża oznacza to, że zasoby finansowe nie pozwalają Ci na zakup tak drogich sprzętów. Dobrym rozwiązaniem jest w takim wypadku używana optyka. Na stronie optykamysliwska.pl będącej najpopularniejszym serwisem sprzedaży używanych akcesoriów strzeleckich znajdziemy wiele modeli lunet, celowników i lornetek. Wiele z nich to urządzenia wysokiej klasy sprzedawane przez właścicieli taniej ze względu na wiek, likwidację kolekcji czy nagłe problemy finansowe. Używana optyka to nie powód do wstydu. Wręcz przeciwnie, zakupienie sprzętu wartego 20 tysięcy złotych za 3 tysiące jest powodem do chluby i choć wydaje się niemożliwe w serwisie optykamysliwska jest to możliwe.

Pomimo renomy portalu nie należy zapominać o oszustach – są wszędzie. Warto więc wyszukując daną broń w wielu źródłach sprawdzić jej wartość oraz dopytać dokładnie sprzedawcę o szczegóły. Pomocne w poszerzeniu wiedzy mogą okazać się też artykuł;y umieszczone na omawianym portalu. Można z nich wynieść wiele cennych informacji w sprawie kupowania, użytkowania i konserwacji broni oraz optyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *