biznes

Zalety druku sublimacyjnego

Druk sublimacyjny to coraz częściej wykorzystywana forma nadruku na różnego rodzaju powierzchniach reklamowych. Druk ten jest trwały, wytrzymały i odporny na blaknięcia. Sposób zadrukowywania materiału czy innych gadżetów reklamowych nie jest drogi i nie wymaga drogiego i profesjonalnego sprzętu.

O co chodzi?

Nadruk sublimacyjny polega na tym, że dane barwniki, które są tuszem pod wpływem wysokiej temperatury powstałej w trakcie drukowania, zmieniają swoją konsystencję w gaz i wnikają w strukturę sztucznych części danej tkaniny. Dlatego też drukowanie na materiale metodą sublimacyjną wymaga tkanin nie naturalnych a z domieszką poliestru.

Następnie takie tkaniny przyjmują dany wzór i struktura tkaniny zamyka się.

Druk sublimacyjny trudno jest sprać, nie załamie się, nie zblaknie i nagle nie straci na swojej wartości.

Metoda druku sublimacyjnego pośredniego.

Najczęściej nadruk na materiale jest robiony za pomocą druku sublimacyjnego pośredniego. Metoda ta polega na tym, że wcześniej dany nadruk reklamowy wykonywany jest na specjalnym papierze a dopiero potem przenoszony na finalny produkt. Chodzi tu głównie o to by można było wykonać nadruk na jak największej powierzchni.Metoda sublimacyjna czy to druku pośredniego czy bezpośredniego głównie opiera się na wysokim ciśnieniu i wysokich temperaturach. Nadruk sublimacyjny powstaje w prasie, gdzie wytwarza się wysoka temperatura i jest mocny docisk w wyniku wysokie ciśnienia. Drukowanie na materiale nie trwa długo ale jego efekty są trwałe.

Jakie są zalety nadruku sublimacyjnego?

Nadruk na materiale poprzez sublimację jest tani, kolory są wciąż żywe, wydruk nie spiera się, nie kruszy i nie pęka. Drukować można już małe partie produktów. Sprzęt potrzebny do drukowania to zwykłe drukarki atramentowe, każdy projekt można wcześniej obrobić w odpowiednich programach komputerowych. Jedyną wadą jest fakt, że zadrukowany materiał nie może być naturalną bawełną.

Wykorzystywany w aranżacjach wnętrz

Druk sublimacyjny jest również ostatnio coraz częściej wykorzystywany do różnego rodzaju projektów aranżacji wnętrz. Drukuje się różnego rodzaju materiały i w ten sposób tworzy się odpowiednie wnętrza, które czasami są spersonalizowanymi wnętrzami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *