biznes

Czym się kierować wybierając firmę kurierską.

Wybierając firmę kurierską najczęściej kierujemy się ceną. Rzadko kiedy zwracamy uwagę na regulamin świadczenia usługi. Czasami może okazać się tak, że najtańsza wysyłka nie będzie najkorzystniejsza.

Czas dostawy-najważniejsze kryterium

Paczkę nadać możemy w kilka sposobów. Najpopularniejszy to zamówienie kuriera. Możemy również udać się do siedziby takiej firmy. Inną możliwością jest punkt nadawania paczek gdzie mamy możliwość porównania oferty firm kurierskich, oraz możemy wybrać najbardziej dla nas korzystną.

Firmy kurierskie mają z góry założone czasy dostawy przesyłek. Przeważnie odbywa się to w ciągu 48 godzin. Oczywiście czas dostawy zależy od lokalizacji, gdzie taka paczka ma zostać dostarczona. Przesyłki międzynarodowe będą szły znacznie dłużej, ale sporo firm ma w ofercie dostawy nawet w 48 godzin. Jest to usługa bardzo kosztowna, ale możliwa. Możemy również określić na jaką godzinę ma zostać dostarczona przesyłka. Zwykle możemy wybrać czas dostawy do godziny 16.00. Przeważnie najtańsza paczka nie ma takiej opcji wyboru i jest dostarczana w różnych godzinach pracy kuriera.

Monitoring paczki

Firmy kurierskie oferują monitoring przesyłek nieważne czy była to najtańsza paczka w ofercie czy usługa premium. Możemy śledzić drogę przesyłki na stronie internetowej przewoźnika, lub możemy otrzymywać powiadomienia sms gdzie taka paczka się znajduje. Monitoring jest ważną sprawą w przypadku gdy mamy wartościową przesyłkę.

Procedura reklamacyjna

Najtańsza wysyłka oferowana przez firmy kurierskie możne się wiązać z jakimiś obostrzeniami. Może to być brak gwarancji dostarczenia przesyłki w deklarowanym czasie, bądź taka przesyłka może nie być traktowana z należytą uwagą przez firmę kurierską.

Dlatego ważne jest aby przed ewentualnym nadaniem zapoznać się z regulaminem świadczenia usług. Znajdziemy tam informację o możliwości reklamowania usługi, jak również o trybie jej załatwiania. Nadając paczkę którą odbierze kurier, musimy sami odszukać taki regulamin na stronie firmy kurierskiej, co zazwyczaj nie jest łatwą sprawą. Nadając przez punkt nadawania paczek mamy o tyle łatwiejsze zadanie, że zgodnie z prawem taki regulamin powinien znajdować się w łatwo dostępnym miejscu.Niezapoznanie się z regulaminem świadczonej usługi może skutkować problemami z ewentualną reklamacją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *