zdrowie

Żylaki – wszystko, co trzeba wiedzieć o leczeniu

Żylaki to problem co czwartego Polaka. Bardzo często jest to schorzenie, które jest bagatelizowane do momentu, w którym staje się niebezpieczne dla naszego zdrowia. Jak leczyć żylaki?

Co warto wiedzieć o żylakach?

Nieprzyjemne mrowienie, a następnie drętwienie nóg może być pierwszym objawem problemów z zatorami żylnymi. Kolejnym objawem są delikatne pajączki, które z czasem przeradzają się w żylaki.

Żylaki bardzo często są dziedziczne, nie jest to jednak ich jedyna przyczyna. Praca przy biurku, siedzący tryb życia w domu oraz zła dieta nie pomagają żyłom. Przybieranie na wadze, które prowadzi do otyłości, jest również bardzo dużym obciążeniem dla nóg.

Kiedy szukać pomocy?

Poradnia chirurgii naczyniowej Katowice to miejsce, które pacjent powinien odwiedzić już w momencie, gdy zaczyna odczuwać pierwsze objawy. Mrowienie oraz drętwienie nóg powinno zmobilizować do wizyty u chirurga naczyniowego Katowice.

Chirurgia naczyniowa Katowice ma wiele możliwości działania. Jeszcze do niedawna walka z żylakami polegała na przeprowadzeniu zabiegu, który na dłuższy czas wykluczał pacjenta z normalnego życia. Dziś chirurg naczyniowy Katowice ma co najmniej kilka możliwości leczenia.

Skleroterapia – na czym polega?

Poradnia chirurgii naczyniowej katowice przeprowadza zabieg skleroterapii, który jest bardzo komfortowy dla pacjenta. Jest to zabieg, który pozwala od razu wrócić do normalnego funkcjonowania. Niestety nie zawsze chirurg naczyniowy Katowice jest w stanie usunąć wszystkie schorzenia w trakcie jednego zabiegu.

Chirurg naczyniowy Katowice przeprowadzając zabieg skleroterapii w pierwszej kolejności musi dobrze zdiagnozować pacjenta. USG Dopplera pozwala ocenić stan żył oraz zmiany, które w nich zaszły. Kolejnym krokiem jest wybranie odpowiedniego preparatu.

Chirurg naczyniowy Katowice ma do wyboru roztwór środka obliterującego lub preparat w formie pianki.

Jak żyć po zabiegu?

Chirurgia naczyniowa Katowice wydaje zalecenia, którym należy się podporządkować po zabiegu. Bardzo ważne jest korzystanie ze specjalnej opaski uciskowej. Nie można również zrezygnować z ruchu. Codzienne spacery są obowiązkowe. Należy również unikać spędzania dłuższego czasu w jednej pozycji, bez znaczenia czy jest to pozycja siedząca, leżąca czy stojąca.

Żylaki bardzo często są przez pacjentów traktowane wyłącznie jako problem estetyczny. Nie jest to dobre podejście. Żylaki to schorzenie, które może mieć bardzo poważne konsekwencje zdrowotne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *