zdrowie

Korzeń kudzu – roślina lecznicza

Przy zastosowaniu odpowiednich leków, wiele chorób zostaje szybko pokonanych, a organizm wraca do pełnej sprawności; jednak by terapia była optymalna, często należy ją wspomagać naturalnymi środkami – między innymi zalecane bywa przyjmowanie dodatkowych preparatów roślinnych, witamin, probiotyków oraz specyfików podnoszących odporność organizmu. Do tego typu medykamentów można zaliczyć wyciągi z roślin leczniczych takich jak: agawa, siemię lniane czy kudzu root – czyli opornik łatkowaty.

Kudzu root

Roślina ta, zwana potocznie korzeniem kudzu, w stanie dzikim występuje w południowo-wschodniej Azji, Oceanii, a także Japonii i stosowana była w medycynie chińskiej od zamierzchłych czasów. Jej skuteczne właściwości lecznicze przynosiły ulgę osobom cierpiącym na migreny, przeziębienia i inne infekcje dolnych i górnych dróg oddechowych; chorym z zaburzeniami jelitowo-żołądkowymi, rozregulowanym układem hormonalnym, osobom skarżącym się na podwyższone ciśnienie krwi i na wiele innych chorób. Działanie lecznicze korzenia kudzu zostało również potwierdzone przy leczeniu nałogów, szczególnie alkoholowego, ale także narkotykowego i palenia papierosów.

Właściwości korzenia kudzu

Korzeń kudzu w swoim składzie zawiera dużą ilość flawonoidów, działających bardzo korzystnie na organizm. Odmierzona dawka kudzu root podana choremu cierpiącemu na chorobę alkoholową wprowadza go w stan podobny do odczucia po spożyciu alkoholu, co powoduje że zmniejsza się ochota na sięgnięcie po kieliszek jakiegoś wyskokowego trunku.

Inną właściwością tej rośliny jest możliwość wykorzystania jej w przemyśle włókienniczym i spożywczym – włókniejąca łodyga jest surowcem do produkcji mocnych i trwałych olinowań, natomiast zmielony korzeń kudzu może zostać wykorzystany w kuchni jako zagęszczacz do sosów i zup oraz deserów, a także do sporządzania wywarów i naparów.Kudzu root można spotkać pod różną postacią – najczęściej to kapsułki zawierające stężony ekstrakt z korzenia, a także – jako drobno zmielony proszek zamknięty w szczelnym opakowaniu.

Kudzu cena

Preparaty z korzenia kudzu można zakupić w sklepach ze zdrową żywnością umiejscowionych stacjonarnie w większych miastach oraz w sklepach internetowych. Są również do nabycia w aptekach i sklepach zielarskich a ich cena wiąże się z wielkoscią opakowania oraz rodzajem zawartości. Kudzu cena kształtuje się bardzo szeroko – od 13,99 złotych do ponad stu dwudziestu złotych za jedno opakowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *