zdrowie

Ssaki zabiegowe – szerokie zastosowanie w branży medycznej

Dokonując zakupu sprzętu medycznego, należy bezwzględnie kierować się bezpieczeństwem pacjenta. Używane w czasie praktyki urządzenia powinny być w pełni sprawne i opatrzone odpowiednimi certyfikatami.

Ssaki zabiegowe — podstawowy sprzęt w branży medycznej

Ssaki medyczne to jednej z najpowszechniej używanych w różnego rodzaju placówkach medycznych sprzętów medycznych. Stanowią one podstawowy element wyposażenia gabinetów dentystycznych, laryngologicznych i wielu innych, wykorzystujących w czasie pracy ssaki zabiegowe. Nie może ich też oczywiście zabraknąć w takich miejscach jak szpitale, sale operacyjne czy oddziały intensywnej terapii. Tego typu urządzenia znajdują też swoje zastosowanie w użytku domowym.

Ssaki na salę operacyjną

Zależnie od sytuacji, w której urządzenie będzie wykorzystywane, ssaki medyczne powinny posiadać określone parametry, które zapewnią ich bezawaryjne działanie. Wykorzystywane na salach operacyjnych ssaki chirurgiczne powinny charakteryzować się bardzo dużą mocą ssania, co pozwala na błyskawiczne usuwanie wszelkiego rodzaju wydzielin, takich jak krew czy śluz. W związku z najczęściej długim okresem aktywności tego typu urządzenia o zasilaniu elektrycznym powinny także odznaczać się odpowiednim przepływem i litrażem. Standardowo ssaki chirurgiczne wyposażone są w dwa pojemniki zbiorcze, z których jeden pełni funkcję zbiornika zapasowego, wykorzystywanego w sytuacji zapełnienia pierwszego naczynia.

Przenośny ssak medyczny

Ssaki medyczne wykorzystywane są nie tylko w gabinetach stacjonarnych. Bardzo często dochodzi do ich użycia przez pracownika służb medycznych na miejscu wypadku. Wśród podstawowego wyposażenia ekipy karetki ratunkowej znajdują się przenośne akumulatorowe ssaki medyczne oraz lekkie ssaki ręczne, charakteryzujące się niewielką wagą, co pozwala na ich swobodne przenoszenie z pojazdu na miejsce nieszczęśliwego zdarzenia. Mimo swych małych rozmiarów wykorzystywane w pracy ratowników ssaki odznaczają się dużą mocą, co gwarantuje usunięcie na przykład zalegającej w organizmie człowieka wydzieliny w bardzo krótkim czasie i umożliwia ekipie medycznej podjęcie dalszych działań.

Certyfikat bezpieczeństwa

Dokonując wyboru sprzętu medycznego, należy zawsze kierować się tym, co w medycynie najważniejsze — dobrem pacjenta. Oszczędność na urządzeniach służących ratowaniu życia nie są z pewnością dobrym wyborem, często ich atrakcyjna cena niesie za sobą przyszłe, ukryte koszty, a co ważniejsze, nie daje gwarancji bezpieczeństwa tak jak dzieje się to w przypadku urządzeń atestowanych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *