dom i ogród

Kiedy najlepiej jest zmienić zimową kołdrę na letnią?

Letnią porą jest za gorąco spać pod bardzo grubą i ciężką kołdrą. Dlatego też producenci oferują kołdry na lato. Tego typu kołdry są lekkie, miłe w dotyku i dają niesamowity komfort w ciepłe i letnie noce. Kołdry letnie kolorowe pozwalają się wyspać, kiedy za oknem są wysokie temperatury.

Nocny wypoczynek

Nocny relaks i wypoczynek zawsze jest ważny. Zimą nie powinniśmy zmarznąć, a latem nie powinniśmy się przegrzać. Ciągłe nakrywanie się zbyt cienką kołdrą lub odkrywanie się kołdrą za grubą nie daje zbyt dobrego komfortu spania. Dlatego kołdra letnia powinna zagościć już w naszej sypialni w maju. Wtedy noce zaczynają być pomału ciepłe i dobrze jest być już przygotowanym na nocne upały.Kołdry na lato są cienkie i lekkie. Ich wypełnieniem jest materiał naturalny, typu pierze lub puch gęsi. Natomiast ich poszycie jest wykonane z lekkiej bawełny lub z cienkiego i przewiewnego batystu.

Rodzaje letnich kołder

Najlepszą kołdrą letnią będzie ta, której wypełnieniem będzie gęsi puch. Jest to materiał naturalny, zapewniający odpowiednią cyrkulację powietrza. Puch powinien znaleźć się w poszewce z naturalnej bawełny lub przepuszczającego powietrze cienkiego batystu. Takie kołdry letnie kolorowe dają idealny komfort, są lekkie i bardzo miło i przyjemnie jest pod nimi spać. Kołdra letnia, tak samo jak i kołdra zimowa, jest również produkowana w wersji dla osób, które cierpią na różnego rodzaju alergie. W tym przypadku już podczas produkcji materiał jej jest tak obrabiany by zniszczyć wszelkiego typu alergeny, które mogą zaszkodzić chorej osobie. Tego typu produkty otrzymują specjalne atesty i są oznakowane informacją, że nadają się dla alergików. Kołdry produkowane są zarówno dla dorosłych jak i w rozmiarach, które nadają się dla dzieci.

Wybór kołdry zależny jest od lokalizacji naszej sypialni

Kołdra letnia nie powinna być ani za wąska ani za szeroka. Powinna być wykonana z naturalnych materiałów i zapewniać wygodę i pozwolić na dobry wypoczynek. Jednak czasami jej wybór jest też zależny od lokalizacji naszej sypialni. Wiadomo jest gdy ta będzie znajdowała się po stronie południowej, pomieszczenie będzie bardziej nagrzane, a więc przyda się w nim bardzo cienka kołdra. Natomiast gdy sypialnia, będzie po stronie północnej będzie w niej chłodno na noc i wtedy kołdra powinna być trochę grubsza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *