zdrowie

Plastyka warg sromowych mniejszych – prosty zabieg, który może wiele zmienić

O labioplastyce, czy też inaczej plastyce warg sromowych, mówi się bardzo niewiele. To wielka szkoda, że wiele kobiet nawet nie zdaje sobie sprawy, że prostym zabiegiem może sobie pomóc. I nie chodzi tu wcale o walory estetyczne (choć również), ale zmieniony kształt tych okolic może prowadzić nawet do dyskomfortu fizycznego.

Powiększone wargi sromowe – to może być uciążliwe

Większość osób uważa, że plastyka warg sromowych to jedynie widzimisię kobiety i jedyny cel zabiegu to wizualna poprawa wyglądu okolic intymnych. Nic bardziej mylnego. Duży przerost warg sromowych może prowadzić do wielu uciążliwych problemów. Niektóre kobiety zmagające się z tym problemem mówią, że dyskomfort czują nawet podczas chodzenia czy też siadania. Nie mogą nosić obcisłej bielizny, jeździć na rowerze czy też konno.

Labioplastyka – kto powinien ją wykonać?

Na zmniejszanie warg sromowych zgłasza się wiele kobiet. Bardzo często jest to po prostu kwestia genów, niektóre kobiety rodzą się z deformacją tych okolic. Większość kobiet boryka się z tym problemem dopiero w późniejszym okresie życia – po wielu porodach. To właśnie porody naturalne najczęściej są przyczyną pojawiających się problemów. Szczególnie kobiety, które doświadczyły pęknięcia lub nacięcia krocza mogą zauważyć, że ich miejsca intymne wyglądają zupełnie inaczej. Dla kobiet może to być powód dla wielu kompleksów. Nie warto więc zamartwiać się tym problemem. Plastyka warg sromowych to dość prosty zabieg, z którym bez większego problemu poradzi sobie każdy dobry chirurg.

Labioplastyka – co to za zabieg?

Labioplastyka to zabieg zmniejszania warg sromowych mniejszych. Wykonuje się go w celu wymodelowania okolic intymnych. Chirurg może wykonać ten zabieg poprzez klasyczne cięcie lub zastosowanie lasera. Oczywiście nie jest to zabieg bolesny, ponieważ odbywa się w znieczuleniu (najczęściej miejscowym). Zmniejszanie warg sromowych można wykonać przy użyciu różnych metod. Wiele zależy od tego jakich efektów oczekuje kobieta, oraz jak dokładnie wygląda problem, z którym się boryka. Przed zabiegiem lekarz dokładnie omawia ze swoją pacjentką zalety i wady każdej z metod oraz oczekiwania kobiety. Często polecana jest metoda laserowa, która jest mniej inwazyjna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *