zdrowie

Depilacja laserowa

Kobiety i dziewczyny bardzo często narzekają na, że efekty uzyskiwane z pomocą zwykłych maszynek do golenia są kiepskie i szybko przemijają. Alternatywą dla tej standardowej depilacji stał się jeden z zabiegów medycyny estetycznej. Chodzi oczywiście o depilację laserową, która pozwala na trwałe pozbycie się wszystkich niechcianych włosków.

Czym jest depilacja laserowa?

Mimo iż swoją największą popularność zyskała dopiero kilka lat temu, tak naprawdę odkryto ją już w latach 60. dwudziestego wieku. To właśnie wtedy naukowcy dostrzegli kolejny potencjał laserów. Zauważono, że gdy oddziałuje się nimi na skórę, zmniejszają one widoczność włosków, osłabiają je i prowadzą do ich całkowitego usunięcia.

Pierwsze tego rodzaju zabiegi nie cieszyły się jednak dużym zainteresowaniem wśród kobiet. Medycyna estetyczna nie była jeszcze do końca rozwinięta, przez co lasery przeznaczone do usuwania włosków często doprowadzały do licznych podrażnień i uszkadzały samą skórę. Dopiero te, z których korzysta się w dzisiejszych czasach, okazały się bezpiecznymi przyrządami dla ciała.

Czy każdy może skorzystać z tego zabiegu?

Niestety, ale istnieją liczne przeciwwskazania do przeprowadzania depilacji laserowej. Na pewno nie będzie ona dobrym wyborem dla kobiet w ciąży oraz tych karmiących piersią. Nie powinno się jej też przeprowadzać u osób chorujących na nowotwory, padaczkę bądź cukrzycę insulinozależną.

Przed udaniem się do gabinetu medycyny estetycznej warto też samemu sprawdzić i ocenić stan swojej skóry. Jeżeli występują na niej świeże uszkodzenia bądź ciało jest pokryte chociażby lekką opalenizną, zabieg należy sobie odpuścić i wykonać go w momencie, gdy ciało będzie mieć jednolitą barwę i gładką strukturę bez żadnych blizn i wyprysków.

Dlaczego warto udać się na depilację laserową?

Medycyna estetyczna już od wielu lat ułatwia pacjentom życie. Dzięki depilacji laserowej kobiety zyskują przede wszystkim więcej czasu, bo nie muszą już niemalże codziennie poddawać swojej skóry działaniu zwykłych maszynek.

Takie maszynki często zresztą wywołują silne i nieestetyczne podrażnienia. Stosowane każdego dnia mogą też powodować wrastanie włosków, na których później tworzą się blizny i strupki.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *