zdrowie

lecznicze działanie Kudzu root

W dawnych czasach, gdy nie było aptek nasze babki leczyły się tym co znajdowały na polach i w lasach. Dlatego dziś zdrowotne właściwości wielu roślin i wiedza z dawnych lat przekazywana z pokolenia na pokolenie znalazły zastosowanie we współczesnej farmacji.

Suplementy z „nieznanym składem”

Wiele leków dostępnych w aptekach bez recepty jest produkowanych na bazie roślin, o których nigdy nie słyszeliśmy. Mimo nieznanego składu decydujemy się na zakup preparatu, ponieważ ktoś go nam polecił lub znaleźliśmy pozytywne opinie w Internecie, a dolegliwość, na która jest polecany bardzo nas męczy.Jednym z mało znanych składników suplementów jest kudzu root. Roślina, która znajduje zastosowanie w wielu lekach, a jest praktycznie nieznana wśród ludzi na naszej szerokości geograficznej. Dobrze poznana została natomiast w kulturze Dalekiego Wschodu, gdzie używa się jej bardzo często do zwalczania wielu dolegliwości.

Kudzu działanie – informacje

Często mówi się, że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego, ale czy powiedzenie to sprawdza się również w przypadku tej rośliny?Stosowana w medycynie niekonwencjonalnej ma pomóc w leczeniu gorączki, migreny, nudności i alergii. Korzeń kudzu znalazł zastosowanie również u osób cierpiących na cukrzycę. Podanie go osobom z problemami górnych dróg oddechowych przyczynia się do polepszenia ich stanu zdrowia. Kudzu działa pozytywnie na obniżenie ciśnienia krwi, jednak na chwilę obecną najczęściej stosowany jest u osób zmagających się z chorobą alkoholową. Udowodniono, że jego działanie pozwala na wyjść z nałogu.

Gdzie kupić lek?

Niestety nie jest on dostępny we wszystkich aptekach, częściej spotykamy go w sklepach zielarskich lub w sklepach ze zdrową żywnością. Występuje w postaci tabletek lub skrobi, którą można dodać do wielu dań np. sosów.Kudzu root dawkowanie: kapsułki powinno się przyjmować 2-3 razy dziennie popijając wodą. Można także wysypać zawartość tabletki do jedzenia i w taki sposób ją spożyć.

Korzeń kudzu skutki uboczne – informacje

Należy pamiętać, aby kupować preparat jedynie ze sprawdzonych źródeł, dzięki temu można uniknąć problemów. Jednak mimo wszystko skutki uboczne podczas stosowania korzenia kudzu mogą się pojawić. Należą do nich nudności, świąd, a nawet uszkodzenia wątroby. Działanie kudzu może wpłynąć negatywnie na kobiety w ciąży, osoby mające problemy z gospodarką hormonalną lub przyjmujące leki przeciwzakrzepowe. Tym grupom ludzi nie zaleca się stosowania suplementów z kudzu root.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *