Uroda i zdrowie

Usuwanie tkanki tłuszczowej dzięki wykorzystaniu kriolipolizy

Zdarza się, że nie jesteśmy zadowoleni z wyglądu naszego ciała, choć nasza waga jest prawidłowa. Nawet u bardzo szczupłych osób w niektórych miejscach może się pojawiać nadmierne nagromadzenie tkanki tłuszczowej, którą trudno jest usunąć. Jeżeli nie akceptujemy tego stanu rzeczy, możemy skorzystać z zabiegu kriolipolizy.

CoolSculpting – coraz bardziej popularny w gabinetach medycyny estetycznej

Lekarze medycyny estetycznej i kosmetolodzy coraz częściej wykonują zabieg CoolSculpting (https://saywowclinic.pl/coolsculpting/). Polega on na mrożeniu tkanki tłuszczowej przy pomocy specjalnej głowicy. W jego wyniku komórki tłuszczowe ulegają obumarciu i są usuwane z organizmu. Zabieg jest wyjątkowo precyzyjny, nie narusza on okolicznych tkanek, dzięki czemu jesteśmy w stanie z dużą dokładnością przewidzieć jego rezultaty.

Warto zdawać sobie sprawę, że CoolSculpting nie jest w stanie zastąpić odsysania tkanki tłuszczowej. Nie możemy zamrozić dużej ilości tłuszczu. Jest on skuteczny jedynie w przypadku niewielkich fałdów skórnych.

Czego możemy się spodziewać po zabiegu?

Zabieg zamrażania tkanki tłuszczowej trwa od pół godziny do 75 minut (w zależności od obszarów ciała, jakie mają zostać poddane korekcje). Jest on całkowicie bezinwazyjny. Pacjent nie odczuwa bólu (jedynie zmiany temperatur), dlatego nie ma potrzeby stosowania znieczulenia.

Po jego zakończeniu przez pewien czas skóra może być lekko zaczerwieniona. Nie występują żadne siniaki czy urazy. Pacjent może natychmiast wrócić do swoich codziennych obowiązków.

Ile czasu utrzymują się efekty

Na pierwsze rezultaty zabiegu CoolSculpting trzeba zazwyczaj poczekać od 2 do 3 miesięcy (jest to kwestia bardzo indywidualna). Tkanka tłuszczowa musi ulec obumarciu, a następnie zostać wydalona z organizmu, na co potrzeba czasu.

Wielką zaletą CoolSculpting jest fakt, że zapewnia on nam efekty stałe. Jeżeli usuniemy przy jego pomocy drugi podbródek, tkanka tłuszczowa w tym miejscu nie odrośnie nawet, gdy przytyjemy (tłuszcz będzie się wówczas odkładał w innych miejscach na naszym ciele).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *