Uroda i zdrowie

Tonacja i odcień skóry, a odpowiedni podkład

Wybierając podkład do twarzy musimy wziąć pod uwagę typ naszej skóry. Rzecz jasna w zależności od tego, czy nasza cera jest sucha, mieszana czy też tłusta, zdecydujemy się na innego rodzaju produkt. Jednak to jeszcze nie wszystko. Przy wyborze tego rodzaju kosmetyku liczy się też przecież dobór idealnego odcienia.

Dobór do cech skóry

Podkłady Max Factor tworzą tak szeroki wachlarz możliwości, że znajdziemy wśród nich produkty zarówno dla skóry mieszanej, jak i suchej oraz tłustej. Poza tym, jeśli mamy idealnie gładką skórę możemy zdecydować się na podkład rozświetlający, a jeśli jest ona wrażliwa i delikatna to na bezzapachowy.

Warto też pamiętać, że jeśli mamy problem z rozszerzonymi porami to warto zdecydować się na odcień o pół tonu jaśniejszy od koloru naszej twarzy, a jeśli na skórze przebarwienia, które chcielibyśmy ukryć to powinniśmy się decydować na podkład na bazie żółtego barwnika.

Dwie podstawowe tonacje

Wybierając podkłady Max Factor należy poszukiwać takiego kosmetyku, który kolorystycznie będzie najlepiej dopasowany do odcienia naszej skóry. W końcu dobry podkład jest niewidoczny na pierwszy rzut oka, sprawiając wrażenie zdrowej i wypoczętej naturalnej skóry.

Poza tym do wyboru mamy jeszcze dwie tonacje, czyli standardowo ciepłą oraz zimną. Najprostszym domowym sposobem sprawdzenia tego, która z nich jest dla nas lepiej dopasowana, jest po prostu przyłożenie do twarzy kartek o kolorze różowym bądź żółtym i zweryfikowanie, przy której twarz prezentuje się lepiej. Można też oczywiście skorzystać z różnego rodzaju próbek i w ten sposób sprawdzić idealną dla siebie tonację.

Proste dopasowanie odcienia

Skoro wiemy już, do jakiego rodzaju skóry poszukujemy idealnego podkładu Max Factor, najlepiej wybrać się do sklepu, bądź zamówić odpowiednie próbki, i zweryfikować nasze potrzeby z konkretnymi produktami.

Jednocześnie sprawdzając już określony podkład należy rozprowadzić go najlepiej gdzieś w okolicach żuchwy, gdyż koloryt skóry twarzy może odbiegać od odcienia, jaki mamy w innych miejscach ciała. Rzecz jasna wszelkie kwestie związane z odcieniem powinno się również sprawdzać tylko i wyłącznie przy dziennym świetle i po odczekaniu około dwóch minut od nałożenia podkładu, gdyż tyle mniej więcej trwa jego utlenianie, a więc proces, w którego efekcie przyjmuje on swój ostateczny kolor.

Podkłady max factor znajdziesz w ofercie Kosmetykizameryki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *