Uroda i zdrowie

Różne oblicza pierścionków zaręczynowych

Jaki wybrać pierścionek dla kobiety, którą się kocha? To z pewnością jest trudne pytanie dla każdego mężczyzny. Poniższy poradnik z pewnością pomoże nieco w wyborze tego najważniejszego pierścionka.

Kolor – złoto czy srebro

Jakie kobiety preferują pierścionek zaręczynowy złoty a jakie srebrny? Zasadniczo złoto bardziej pasuje do kobiet ceniących elegancję, nieco tradycyjnych, preferujących klasykę. Z kolei srebro raczej pasuje do kobiet energicznych, nie patrzących w tył, żyjących chwilą.

Warto w tym momencie zaznaczyć, że tutaj pewną rolę odgrywa także wygląd danej kobiety, a konkretniej kolor skory, karnacja, ogólny typ urody. Na jasnej skórze, rudych włosach i typowo północnej urodzie takie złoto może się najzwyczajniej w świecie dość kiepsko prezentować.

Oprawa – bardzo ważna kwestia

Jak to jest natomiast z tymi oprawami? Otóż one także muszą pasować do charakteru danej wybranki. Prosta, skromna oprawa będzie odpowiednia dla pań, które zasadniczo cenią sobie prostotę i spokojne życie z konkretnymi celami. Z kolei staromodna, bogato zdobiona oprawa będzie odpowiednia dla kobiet, które lubią elegancję, ubierają się klasycznie.

Ciekawą odmianą są tutaj nieco staromodne oprawy w ażurowe wzory. Doskonale bowiem pasują one do osób o bardziej artystycznej naturze, które lubią różne zmiany i cenią sobie niestandardowe podejście do życia. Oczywiście popularne są dzisiaj także rożnego rodzaju nowoczesne wzory, które świetnie pasują do energicznych kobiet, które wiedza, czego chcą od życia i nie zamierzają patrzeć w tył.

Kamień- co z nim zrobić

Zasadniczo przyjęło się , że czy to pierścionek zaręczynowy złoty czy srebrny, to jednak nie powinno się do niego dodawać perły albo czarnego kamienia, ponieważ przynoszą one nieszczęście i łzy. Jednak oczywiście nie jest to do końca prawda.

Przede wszystkim, ponownie trzeba spojrzeć na to, co ceni dana osoba. Jeśli będą to raczej zwykle kamienie, ponieważ taka osoba po prostu je lubi, to nie ma sensu kupować na siłę brylantów.

Ciekawym pomysłem jest także zlecenie wykonania pierścionka z jakimś szczególnym kamieniem. Przykładowo może to być kryształ znaleziony podczas wspólnej wycieczki w górach albo też wybrany na szarże w trakcie pierwszej podróży.

Pierścionki zaręczynowe złote dostępne są w ofercie salonu jubilerskiego Laru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *