Kulinaria

Jak serwować lody w domu?

Przygotowując domowe przyjęcie, warto zadbać o detale. Goście docenią zarówno wystrój mieszkania, jak i ładnie nakryty stół, z elegancko podanymi potrawami. Latem ulubionym deserem są bez wątpienia lody: w wersji mlecznej albo jako sorbet. Jak je podawać? W jakie akcesoria dobrze jest się zaopatrzyć?

Jak nakryć stół na domowe przyjęcie?

O udanym przyjęciu decyduje nie tylko smak potraw. Każdy doświadczony kucharz wie, że w trakcie jedzenia intensywnie działają także inne zmysły – zapach, ale i wzrok. Dlatego chcąc zrobić wrażenie na gościach, dobrze jest zadbać o ładne podanie potraw oraz o oryginalne, dopasowane do okazji nakrycie stołu.Klasy doda z pewnością obrus – czy to tradycyjny, biały, czy w wersji rustykalnej: lniany, albo nowoczesnej: z ciekawymi, geometrycznymi nadrukami. Ogromnym plusem będą świeże kwiaty. Najważniejszym jednak detalem na stole są naczynia – dlatego w każdym domu powinien znaleźć się elegancki serwis i różne drobne akcesoria do serwowania potraw.

Pucharki do lodów – najlepszy sposób na serwowanie mroźnych deserów

Jak podawać lody? To pytanie zadaje sobie każdy, kto przygotowuje domowe przyjęcie latem. Lody to bowiem najbardziej lubiany w czasie upalnych dni deser.W tej kwestii świetnie sprawdzą się specjalne pucharki. Sklepy oferują piękne szklane naczynia przeznaczone właśnie do serwowania lodów i sorbetów. Pucharki do lodów występują w różnych kształtach, mają różne wykończenie, dzięki czemu można dopasować je do stylu mieszkania i charakteru przyjęcia. Dla wielbicielki klasyki świetnym wyborem będą bogato zdobione pucharki kryształowe, dla tych, którzy lubią minimalizm – proste, szklane naczynia bez zdobień, dla lubiących odważne rozwiązania – pucharki z kolorowego szkła czy w nietypowym kształcie.

Gdzie kupić stylowe pucharki na lody?

Niezależnie od wybranego stylu, zawsze warto stawiać na naczynia najwyższej klasy: ładnie wykonane i trwałe. Wskazówką będzie chociażby renoma producenta. Jeśli ten cieszy się uznaniem, a jego produkty słyną z jakości, z pewnością podobnie będzie z zakupionymi pucharkami.Pucharki do lodów najłatwiej kupić w dobrze wyposażonych sklepach z akcesoriami do domów i mieszkań. Sporą ofertą mogą pochwalić się także specjalne sklepy gastronomiczne. Naczynia do serwowania lodów można znaleźć zarówno stacjonarnie, jak i w sklepach internetowych.

Pucharki do lodów dostępne są w ofercie Gastrosilesia.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *