Uroda i zdrowie

Pękające naczynka na nosie – najlepsza metoda leczenia

Pękające naczynka mogą wprowadzić w kompleksy niejedną osobę i należy brać tu pod uwagę zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Niestety nos znajduje się w najbardziej widocznym miejscu, a więc i pęknięte naczynko na nosie będzie widoczne. Na szczęście w dzisiejszych czasach nie trzeba żyć już z tym problemem, gdyż istnieją różne metody leczenia.

Zabieg laserowy to koniec problemu

Jeśli już zaobserwujemy u siebie pęknięte naczynko na nosie, powinniśmy udać się do odpowiedniego specjalisty. Wykwalifikowany lekarz podczas wizyty oceni stan naszej skóry. Pozwoli to na dobranie odpowiedniej metody leczenia.

Najpopularniejszą i najskuteczniejszą metodą jest zabieg laserowy. Poddanie się takiemu zabiegowi powoduje pozamykanie naczynek, co w rezultacie przywraca dawny wygląd nosa i wpływa na nasze lepsze samopoczucie. Ważne jest, żeby po zabiegu nie przebywać bezpośrednio na słońcu i nie korzystać z solarium.

Najlepszym okresem do usunięcia niechcianych naczynek jest jesień lub zima. Wtedy nie jesteśmy w tak dużym stopniu narażeni na promienie słoneczne.

Czy każdy może skorzystać z takiego zabiegu?

Chociaż metoda ta jest w stu procentach bezpieczna, to istnieją pewne przeciwwskazania. Niestety nie każdy może pozbyć się pękniętych naczynek na nosie. Jednym z głównych powodów jest ciąża oraz kamienie piersią. Tutaj ograniczenie do zabiegu jest czasowe, jednak istnieją schorzenia, które całkowicie zabraniają stosowania laserowego usuwania naczynek.

Niektóre choroby skóry tj. łuszczyca czy bielactwo wyłączają daną osobę z możliwości pozbycia się nieestetycznego problemu. Do grupy tej należy zaliczyć także osoby mające problemy z krzepnięciem krwi i cierpiące na cukrzycę.

Czy mogą wystąpić powikłania?

Jak po każdym zabiegu, również i tutaj mogą wystąpić pewne powikłania. Zdarzają się one bardzo rzadko, ale lekarz zawsze powinien o nich wspomnieć potencjalnemu pacjentowi. W większości przypadków są to, powikłania, które po jakimś czasie mijają. Wymienia się tu najczęściej powstawanie strupów czy infekcje skórne.

Pomimo tego trzeba mieć świadomość, że u osób zwłaszcza o ciemnej karnacji lub tych posiadających opaleniznę zdarzają się przebarwienia. Niestety często nie da się przewidzieć powikłań, jakie mogą wystąpić.

W tym wątku ważna jest także pielęgnacja skóry po zabiegu. Osoby, które w poddały się laserowemu zamknięciu pękniętych naczynek nie, powinny przez pewien czas stosować niektórych kosmetyków. Mogłyby to mieć niekorzystny na skórę, a zabieg mógłby okazać się mało skuteczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *