moda

Czym należy sugerować się przy wyborze pierścionka zaręczynowego?

Warto mieć świadomość, że obecnie wybór pierścionka zaręczynowego jest bardzo dużym wyzwaniem praktycznie dla każdego mężczyzny. Jak trafić bowiem w gust swojej wybranki? Jakie kwestie należy uwzględnić przed podjęciem ostatecznej decyzji. Dlaczego warto zdecydować się na pierścionek ze szmaragdem?

Określenie swojego budżetu

Pierścionek jest przede wszystkim symbolem miłości. Oznacza to tym samym, że zarówno dla mężczyzny, jak i kobiety najbardziej istotne powinno być uczucie, a nie kwota pieniężna wydana na zakup omawianej biżuterii. Mężczyzna powinien zatem określić realną kwotę, jaką jest w stanie wydać na zakup pierścionka dla swojej narzeczonej.

Rekomendowane jest, by wartość pierścionka zaręczynowego wynosiła od 1 do 2 pensji mężczyzny. Z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszy się zakup pierścionka na raty. W ten sposób można zdecydować się na znacznie droższy produkt np. pierścionek ze szmaragdem.

Określenie stylu, który będzie pasował do przyszłej narzeczonej

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że pierścionek zaręczynowy będzie zdobił rękę partnerki praktycznie przez całe życie. Rekomendowane jest zatem wyjątkowe zadbanie o to, by trafił w jej gust. Warto mieć świadomość, że obecnie dostępnych na rynku jest mnóstwo tego rodzaju pierścionków. Powinien być jednak dopasowany do stylu, w którym zdecydowanie najlepiej czuje się kobieta.

Świetnym rozwiązaniem będzie zatem bardzo dokładne przyjrzenie się, jak wygląda aktualnie noszona biżuteria przez kobietę. Panie gustują bowiem w delikatnych i klasycznych wzorach lub bardziej nowoczesnych i odważnych kształtach. Pierścionek ze szmaragdem powinien jednak spodobać się wszystkim paniom, bez względu na gust.

Poznanie rozmiaru palca

Panowie w zdecydowanej większości przypadków nie znają rozmiaru palca swojej wybranki. Można jednak poznać go bez wzbudzania praktycznie żadnych podejrzeń przedstawicielki płci pięknej. Świetnym sposobem jest poproszenie o pomoc mamy, siostry lub przyjaciółki swojej partnerki.

Ich zadaniem będzie uzyskanie informacji na ten temat lub wybranie się do jubilera w celu wybrania pierścionka dla siebie. Panowie, którzy niestety nie mają takiej możliwości mogą pożyczyć od partnerki noszony przez nią pierścionek, wtedy poznają rozmiar palca.

Pierścionki zaręczynowe złote dostępne są w ofercie Salonie jubilerskim LARU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *